Hlavní navigace

Velikonoce na Nově

[Tisková zpráva] Desítky zábavných pořadů – pohádek, rodinných filmů, komedií, seriálů, ale také romantických filmů či krimi thrillerů – přichystala TV Nova pro své diváky na nadcházející velikonoční víkend. Nabídka je opravdu štědrá, v hlavním vysílacím čase se diváci mohou těšit na tři premiérové filmy – romantickou komedii Prime s Meryl Streepovou a Umou Thurmanovou, komedii Bláznivá školka s Eddiem Murphym a animovanou pohádku Hledá se Nemo. Dále na ně mj. čekají snímky Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, thriller Peacemaker, nestárnoucí Císařův pekař a Pekařův císař či krimi Poslední skaut.

Sdílet

Praha 4. dubna 2007– Velikonoce na Nově začínají již na Velký pátek 6. dubna, kdy se podle liturgie otevírají poklady. Ten na Nově bude mít ve 20 hodin podobu premiéry americké romantické komedie Prime s Meryl Streepovou jako psychoanalytičkou a Umou Thurmanovu coby její klientkou v hlavních rolích. Štědrá velikonoční nadílka však zahrnuje ještě další dva premiérové filmy v hlavních vysílacích časech. Na Bílou sobotu to bude komedie Bláznivá školka, v níž Eddie Murphy a Jeff Garlin předvedou, že i muži se dokáží skvěle postarat o více předškolních dětí a prime time Velikonočního pondělí bude věnován dobrodružství uneseného rybího kluka Nema v rodinné animované pohádce Hledá se Nemo.

Velká porce pohádek čeká na děti po celý prodloužený víkend. V sobotu a v neděli to např. bude Walt Disney a jeho kouzelný svět či Pětka statečných, v pondělí pak Země dinosaurů, Mahulena, zlatá panna, Jak se budí princezny, Postrach Dennis a Scooby-Doo.

Zkrátka nepřijdou ani jejich rodiče. Pro ně je připravena pestrá nabídka filmů nejrůznějších žánrů. V komedii Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách pochopí, že suchý byt není pro vodníka to nejlepší (7. 4., 16:30), s detektivkou Sandrou Bullockovou vyřeší Vzorec pro vraždu (7. 4., 21:55), Kurtu Russelovi a Williamu Baldwinovi pomohou hasit Oheň (8. 4.,14:25), s protagonisty seriálu Ztraceni prožijí další den na tropickém ostrově (8. 4., 21:35) a pod vedením George Clooneyho a Nicole Kidmanové se pokusí zastavit teroristy, kteří ukradli atomové zbraně (8. 4., 23:05). Menší i velké diváky navíc pobaví legendární dramatik, herec a klaun Jan Werich v nestárnoucí komedii Císařův pekař (8.4., 12:30), jejíž druhá část Pekařův císař jim polechtá bránice na Velikonoční pondělí (11:35). V tento den si také s rodinami Farských, Jordánových a panem Peškem z oblíbeného seriálu Ulice mohou zkusit upéct maxiberánka.

Velikonoční nabídka vyvrcholí v pondělí 9. 4. ve 20 hodin zmíněnou americkou rodinnou animovanou pohádkou Hledá se Nemo a populárním pořadem Víkend na téma Veselé velikonoce. Jeho autoři v portrétu představí populárního francouzského herce Jeana-Paula Belmonda, který právě 9. dubna slaví 74. narozeniny, seznámí diváky s několika „obětními beránky“ – lidmi, kteří byli pro něco obětováni, připomenou jedny z nejsmutnějších a nejhrůznějších Velikonoc, během nichž se roku 1916 odehrála bitva u Verdunu, vylíčí, co se děje během 21 dnů uvnitř vajíčka než se vylíhne kuře a ukáží reportéra, který si vyzkoušel Ježíšovo povolání a na pár dní se stal tesařem. Večer pak uzavře tvrdý a spravedlivý soukromý detektiv Bruce Willis osaměle bojující s fotbalovou mafií v kriminálním filmu USA Poslední skaut (22:50).