Hlavní navigace

Velikonoce na Šestce

[Tisková zpráva] Na sváteční dny letošních Velikonoc přichystala Šestá stanice Českého rozhlasu rozmanitý program. Najdete v něm nejen pořady věnované těmto největším křesťanským svátkům, jenž nám přinášející radost a naději, ale také pořady, které vedou k hlubšímu zamyšlení nad smyslem našeho konání.

Sdílet

(Praha – 20 dubna, 2011) V pátek 22. dubna ve 21.10 hod. v relaci Česká justice zazní jedna z kapitol církevního práva věnovaná Velkému pátku. Pořad přinese odpověď na otázku, jak spolu souvisí právo, spravedlnost a velikonoční příběh o ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Prostřednictvím sobotního vydání pořadu Historie věčně živá se můžete s Danielou Vrbovou vypravit na slavnou svatojakubskou pouť do Santiago de Compostela. Dozvíte se, jaká je její historie, kdo po ní chodil a proč je v dnešní době tak populární i mezi nevěřícími. Nalaďte si ve 21 hodin a 10 minut.

O utrpení a Velikonocích bude ve velikonočním speciálu vysílaném v neděli 24. dubna od 18.10 hod. hovořit Květa Neradová.

Redakce publicistiky a dokumentu ČRo 6 připravila na Velikonoční neděli dokument o osudech řeckých dětí v Československu nazvaný „Stále sbalený kufr“. První vlna dětských imigrantů přišla do Československa po řecké občanské válce v dubnu 1948, následovaly další. Co rodina, to rozdílný osud, někteří v Československu zůstali, jiní se vrátili nebo jejich děti. Dokument, který se natáčel v Česku i v Řecku, jde po stopách evropské historie 20. století a na konkrétních lidských osudech ukazuje, jaký význam pro člověka může mít vlast, co obnáší láska k ní a jak válečná a poválečná doba a následné období studené války ovlivňovaly životní názory. Poslouchejte v neděli 24. dubna ve 20 hodin a 10 minut v pořadu Téma.

Ve velikonočním speciálu vysílaném v pondělí 25. dubna od 18 hodin a 10 minut si budete moci poslechnout rozhlasovou kompozici Jana Tůmy Hlasy od svatého Víta přibližující příběhy zvonice a zvonů svatovítského chrámu. Kdo totiž jednou vystoupil po 196 stupních pravotočivého parléřovského schodiště a účastnil se – třeba jenom jako divák – majestátního vyzvánění Josefa, Jana Křtitele, Václava a Zikmunda, tedy čtyř zvonů katedrály českých králů, onoho mystického srdce země, nikdy už nedokáže na tento zážitek zapomenout.

Redakce náboženského vysílání Českého rozhlasu 6 připravila tři přímé přenosy svátečních bohoslužeb. Vysílat je bude Dvojka Českého rozhlasu. Na Velký pátek od 17.00 hodin na jejích vlnách uslyšíte bohoslužbu z římskokatolického kostela sv. Havla na pražském Starém Městě. Velkopáteční liturgii slouží P. Vladimír Kelnar a zazní při ní pašije podle evangelisty Jana.

Sváteční bohoslužbu si můžete naladit i v neděli na Boží hod velikonoční od 9.00 hodin. Ta bude přenášena z baziliky sv. Markéty, která je součástí kláštera benediktinů v Praze – Břevnově. Káže P. Václav Snětina.

V pondělí ve stejný čas přinese Dvojka v přímém přenosu bohoslužbu Církve československé husitské z Husova sboru v Litomyšli, kde slouží farářka Věra Říhová.

Celý sváteční program najdete sestka.rozhlas.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).