Hlavní navigace

Velikonoce s Nadací Nova a Jiřím Babicou v dětském domově

[Tisková zpráva] Velikonoce s několikadenním předstihem si dnes užily děti z Dětského domova v Pyšelích na Benešovsku. Společně s kuchařem Jiřím Babicou z populárního pořadu TV Nova Babicovy dobroty pekly velikonoční dobroty, barvily velikonoční vajíčka a došlo i na pomlázku. Setkání uspořádala Nadace Nova v rámci svých pravidelných charitativních výjezdů.

Sdílet

Praha 31. března 2010 – Jako dobrého známého přivítaly dnes děti a vychovatelky v dětském domově kuchaře Jiřího Babicu. Znají se již z minulého roku, kdy byl patronem jejich soutěžního týmu ve finále celoročního charitativního projektu Nadace Nova a cvičitelky Hanky Kynychové Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou. „Tenkrát jsme si padli do oka a já dětem slíbil, že je určitě přijedu osobně navštívit. Dnes svůj slib plním. Budeme vařit a péct a také ´tančit´, i když jen kolem sporáku,“ s úsměvem prohlásil na uvítanou Jirka Babica. V doprovodu syna Filipa přivezl dětem plnou ošatku velikonočních čokoládových pamlsků a pak společně pekli velikonoční zajíčky a bramboráčky, barvili vajíčka a došlo i na pomlázku.

Své kuchařské umění Jirka Babica prokládal vtipem, a tak v dětech ihned našel ochotné pomocníky a věrné imitátory. Nejen s radostí míchaly těsto na holandské velikonoční bramboráčky, ale hbitě se změnily v žongléry, když si charismatický kuchař začal pohazovat s těstem při tvarování velikonočního zajíčka. Nutno dodat, že pyšelské děti prokázaly velké výtvarné nadání, jejich zajíčci byli od toho mistrova takřka k nerozeznání. Rozverná atmosféra se zklidnila jen na chvíli během barvení vajíček, aby ji vzápětí vystřídalo nefalšované velikonoční šlehání pomlázkou, kterému neušla žádná z přítomných žen a dívek. Odměnou všem byla výslužka od Nadace Nova. Středeční dopoledne skončilo autogramiádou a vzájemným ujištěním obou stran, že dnešní setkání určitě nebylo poslední.