Hlavní navigace

Velikonoční pondělí a Televizní studio Ostrava

[Tisková zpráva] Výjimečná dramaturgie televizního vysílání v pondělí o Velikonocích uplatní také pořady Televizního studia Ostrava. Kromě zábavného podvečera v rámci sbírky Pomozte dětem s názvem Pípej v rytmu bejbypanku chceme diváky upozornit na dokument Když maškary mohou do chrámu o velikonočních oslavách na různých místech Evropy.

Sdílet

Když maškary mohou do chrámu
13. dubna 2009 na ČT2 v 10.20 hodin
Prostřednictvím unikátních materiálů, které vznikaly v období posledních deseti let, nahlédnete do oblastí a měst, jejichž obyvatelé si Velikonoce umějí opravdu užít. Průvodcem po poutních místech několika evropských zemí vám bude reportér a kameraman Lumír Pecold, který pracoval pro několik světových magazínů a televizí. Autentická výpověď člověka, jenž mnoho let vyrážel za různými velikonočními kuriozitami, začne na Valašsku, při natáčení masopustního reje, který je součástí velikonočních oslav. Následně navštívíte rozličná evropská místa, abyste se vrátili zpět na Moravu, na Slovácko. Součástí velikonočních materiálů z mnoha exotických míst je totiž i reportáž o tom, jak slaví Velikonoce známá cimbálovka, jež se snaží uchovávat staré zvyky.

Dramaturg: Josef Albrecht, režie: Marcel Petrov

Pípej v rytmu bejbypanku
13. dubna 2009 na ČT1 v 18:05 hodin
Na Slezskoostravském hradě jsme natočili pořad k 11. výročí sbírkového projektu Pomozte dětem. Moderátoři Roman Pastorek a Aleš Juchelka si do historického prostředí pozvali opravdu zajímavé hosty, kteří nakousnou někdy velmi zajímavá témata. Například, víte, co všechno se může dít na různých krajích lesa? Proč nemůžete vidět anděla s kulichem a šálou? Jak se stát nejlépe popelářem, případně kde se dají sehnat rychlý želvy? Právě na takové otázky zná odpovědi uhozený kabaret „Kašpárek v rohlíku“, který je plný veselých písniček, scének, pojančených bláznivin a dobře praštěných postaviček. K přispění našich drobných, na konto sbírky Pomozte dětem, vyzvou např. Blanka Šrůmová, David Koller, Milan Cais, Márdi, Karolína Dytrtová, Jaroslav Svoboda a herci Jihočeského divadla, kteří se v pořadu představí. V publiku zasednou, mimo jiné, zástupci podpořených organizací z projektu Pomozte dětem a spojenci sbírky, kteří dostanou možnost seznámit diváky se svou činností a konkrétními případy, ve kterých peníze poskytnuté ze sbírky významně pomohly. A jen na okraj: Jak postavy z kabaretu tvrdí, Kašpárek v rohlíku není vhodný pro Boženu Němcovou a učitele se špičatými nosy!

Dramaturg: Jaromír Vrlík, režie: Jindřich Procházka