Hlavní navigace

Velké finále pořadu Dům snů již zítra na TV Nova

[Tisková zpráva] Velké finále, v němž diváci rozhodnou o vítězi soutěže o luxusní bydlení v celkové hodnotě 13 miliónů korun, se koná již zítra. Současně se uskuteční finále divácké soutěže o sousední pozemek za 3 milióny korun. Závěrečný díl pořadu DŮM SNŮ vysílá televize Nova v přímém přenosu ve středu 9. prosince 2009 od 20.45 hodin.

Sdílet

Praha 8. prosince 2009 – Unikátní časosběrný formát s prvky reality show Dům snů míří nezadržitelně ke svému vyvrcholení. Velké finále, v němž se rozhodne o vítězi unikátní stavby v hodnotě 10 miliónů korun, která vyrostla na pozemku za další 3 milióny, vysílá televize Nova ve středu 9. prosince 2009 od 20.45 hodin. Slavnostním večerem nás provede moderátor projektu Honza Musil. Současně se rozhodne i o vítězi divácké soutěže, který se bude moci stát sousedem vítězů televizního pořadu. Cenou pro vítěze je totiž sousední stavební pozemek za 3 milióny korun.

Soutěžící společně pracovali a žili odtrženi od běžného života a svých blízkých a během soutěže se postupně vyřazovali mezi sebou. Po 110 dnech tvrdé dřiny opustily hotové dílo dvě finálové dvojice – modří Dana a Honza a šedí Dana a Robert. Obě rodiny nyní usilovně balí a nakládají veškerý svůj majetek do stěhovavcích vozů, s nimiž se zítra dostaví do areálu Mandava u Želivce, ke svému domu snů. Jejich budoucnost mají nyní v rukou televizní diváci, kteří rozhodnou v sms-hlasování, který ze dvou finálových párů se stane majitelem vysněné luxusní nemovitosti. Hlasování bylo odstartováno ve středu 2. prosince po vysílání 12. dílu show Dům snů, oficiálně ho ukončí moderátor Jan Musil zhruba ve dvou třetinách přímého přenosu Velkého finále. Výsledek diváckého hlasování bude zpracován a vyhlášen pod dozorem státního notáře.

Do mimořádné soutěže, která byla úspěšně vysílána již v jedenácti zemích, se přihlásilo během několika hodin 7100 uchazečů. V několikakolovém castingu z nich bylo vybráno 10 partnerských párů, které se 3. května 2009 nastěhovaly na lukrativní pozemek poblíž Velkých Popovic, aby tu vlastníma rukama postavily pod dohledem odborníků bydlení, které zatím nemá v České republice obdoby. Autorem domu, který je na pomezí nízkoenergetické a pasivní stavby, je renomovaný architekt ing. Josef Smola.

Dům snů, 9. 12. 2009 ve 20:45 na TV Nova