Hlavní navigace

Velkoformátové tiskárny mění živé barvy ve skutečnost

[Tisková zpráva] Vytvářejte profesionální umělecké fotoobrazy s vysokou barevnou přesností.

Sdílet

12. října 2010 – Společnost Epson uvádí na trh dvě velkoformátové tiskárny, které nabízejí ideální kombinaci barevné reprodukce s bezkonkurenční produktivitou. 24palcová tiskárna Epson Stylus Pro 7890 a 44palcová Epson Stylus Pro 9890 byly navrženy k tomu, aby pomáhaly profesionálním fotografům a uměleckému trhu vysokou rychlostí tisknout výtisky v živých barvách.

Tiskárny používají 8barevnou sadu inkoustů Epson UltraChrome K3 se zářivou purpurovou v kombinací s tiskovou hlavou TFP, což zaručuje lepší kvalitu tiskového bodu a svěží, jasné obrazy. To znamená, že tyto výtisky dosahují lepší kvality, než nabízejí fotolaby. Dosahují jednoho z nejvyšších barevných rozsahů na trhu s konzistentními hladkými přechody a také nabízí špičkový rozsah šedých tónů, jejichž vzhled je velmi přirozený. Tři hustoty černé, zahrnující standardní fotografickou nebo matnou černou (jsou vybírány automaticky v závislosti na použitých médiích) a odlehčenou černou a světlou černou, vytvářejí neobyčejný černobílý výstup s vysokým kontrastním poměrem, dokonalý tónový rozsah, zdokonalené vyvážení šedé a navíc se tyto barvy neslévají.

Tato kombinace černých inkoustů také znamená, že výtisky nemají bronzování a vzhled jejich povrchu je jednotný, bez rozpoznatelného rozdílu mezi světlými a tmavými oblastmi. Navíc je snížena metamerie, což zajišťuje, že šedé tóny jsou konzistentní bez ohledu na to, pod jakým světelným zdrojem jsou prohlíženy.

Volitelný inline SpectroProofer zajišťuje konzistentní, opakovatelnou barevnou přesnost při použití různých médií, rychlé vyhodnocení kontrolních proužků a barevných schémat při vytváření ICC profilů a ověřuje barevnou věrnost tisku.

Marco Van Niekerk, produktový manažer pro velkoformátové tiskárny společnosti Epson Europe, k tomu dodává: „Tiskárny Epson Stylus Pro 7890 a Epson Stylus Pro 9890 nabízejí nejen prvotřídní reprodukci barev, ale také představují obrovskou posilu v oblasti produktivity. Mají vysokou produkční rychlost podporovanou automatickým systémem detekce inkoustových kapiček Epson, který zajišťuje uvolnění zanesených trysek, aniž byste museli sami zasahovat. Obě zařízení pracují s fotografickým a matným černým inkoustem současně a vestavěný rotační nůž rychle a čistě řeže výtisky, zatímco zdokonalené podávání spotřebního materiálu znamená, že papírové role lze vyměnit snadno a rychle během několika sekund. Tyto funkce nabízejí výrazné výhody ve smyslu úspory nákladů a času našich zákazníků.”

Cena Epson Stylus Pro 7890 byla stanovena na 2 995 EUR a cena Epson Stylus Pro 9890 na 5 995 EUR. Oba modely bude možné zakoupit od 1. listopadu 2010.

Souhrn nejdůležitějších vlastností:

 • Široký barevný rozsah pro hladké přechody
 • 8barevná sada inkoustů UltraChrome K3 se zářivou purpurovou
 • Volitelný inline SpectroProofer pro konzistentní, opakovatelnou barevnou přesnost
 • Tisková hlava TFP
 • Rychlost tisku až 40 m² za hodinu
 • Automatický systém detekce inkoustových kapiček okamžitě zkontroluje a uvolní zanesené trysky
 • Fotografický a matný černý inkoust jsou používány současně a jsou automaticky přepínány
 • Vestavěný rotační nůž a zdokonalená manipulace se spotřebním materiálem
 • 2,5palcový barevný LCD displej
 • Vytvářejte kopie uměleckých výtisků s certifikovanou digigrafií
 • Vaše náklady na energii a její spotřeba zůstanou nízké, protože tiskárny splňují podmínky programu ENERGY STAR pro energetickou účinnost.

O společnosti Epson
Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků od tiskáren a projektorů 3LCD pro firmy i domácosti až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 70 000 zaměstnanců ve 106 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí. http://global­.epson.com

O společnosti Epson Europe
Společnost Epson Europe B.V. se sídlem v Amsterdamu představuje strategické řídící centrum pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 2 400 lidí a ve fiskálním roce 2009 zaznamenala obrat 1.875 milionů eur. http://www.epson-europe.com/