Hlavní navigace

Velkoobchodní cena za registraci domény CZ klesne o 20 procent

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 14. prosince 2006 – Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, sníží od 1. ledna 2007 roční registrační poplatek za držení domény CZ. Velkoobchodní cena roční registrace domény CZ klesne o 20 %, z 500 na 400 Kč bez DPH. O snížení cen registrace domény CZ rozhodlo představenstvo sdružení CZ.NIC v červnu letošního roku, kdy také splnilo povinnost ohlásit změnu výše ročního registračního poplatku s půlročním předstihem.

Sdílet

„Registrační poplatek za doménu CZ je možné snižovat zejména díky optimalizaci nákladů sdružení CZ.NIC na správu domén a rychle se zvyšujícímu počtu registrovaných domén,“ řekl Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC. „Předpokládáme, že na toto snížení ceny budou reagovat všichni registrátoři domény CZ.“

Střednědobá strategie sdružení
V souladu se svou střednědobou strategií pracuje sdružení CZ.NIC na vlastní implementaci registru domény CZ, který bude spuštěn do testovacího provozu s registrátory v květnu 2007. Technický provoz domény CZ se po spuštění do ostrého provozu (podzim 2007) přenese z outsoucingového partnera na sdružení CZ.NIC. Převedení technické správy domény CZ na sdružení CZ.NIC povede k dalšímu snížení nákladů na správu domény CZ.

„Cena registrace domény CZ bude i nadále klesat, zejména díky dalšímu snížení nákladů po spuštění nového registračního systému domény CZ a převedení technické správy domény na sdružení CZ.NIC,“ dodal Ondřej Filip.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).