Hlavní navigace

Velký zájem posluchačů o stahování Braniborských koncertů!

[Tisková zpráva] Během dvou týdnů si milovníci hudby stáhli již více než 120 tisíc hudebních souborů! Nová rozhlasová nahrávka Bachových Braniborských koncertů je volně ke stažení na stránkách Českého rozhlasu D-dur od 1. srpna 2007. Během čtrnácti dní navštívilo tyto stránky přes 13 tisíc unikátních uživatelů.

Sdílet

Velmi pozitivně hodnotí posluchači možnost stahování nejen ve formátu MP3, ale i FLAC, který díky bezztrátové kompresi nabízí nejvyšší možnou audio kvalitu. V tomto formátu, který ocení skutečně nároční posluchači, bylo staženo více než 33 tisíc souborů.

V rozhlasové premiéře zazněla nahrávka, kterou natočil soubor Musica Florea, ve středu 1. srpna 2007 ve 20.00 hodin v rámci Barokního dne na stanici Český rozhlas 3 – Vltava. Od stejného okamžiku má každý možnost stáhnout si pak celou kolekci šesti Braniborských koncertů zdarma na internetové adrese www.rozhlas.cz/d-dur/download.

„Českému rozhlasu se povedl unikátní projekt. Nabídnout zdarma ke stažení tak rozsáhlé dílo jako jsou Braniborské koncerty je na českém internetu zcela nevídaný počin. Velký zájem o formát FLAC dokazuje, že posluchači Českého rozhlasu mají zájem o nové technologie a běžně je využívají,“ říká Jiří Malina, zástupce ředitele Českého rozhlasu Online.

Český rozhlas D-dur vysílá 24 hodin denně klasickou hudbu od renesance až po tvorbu 21. století. Stanice je určena zejména pro „vážné zájemce o vážnou hudbu“ ale i pro ty, kteří potřebují klasickou hudbu jako příjemného společníka k práci a odpočinku. Vysílá digitálně na internetu, kabelových sítích a v systémech DVB-T a DVB-S. Více informací na adrese www.rozhlas.cz/d-dur.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).