Hlavní navigace

Venkovský učitel na HBO

[Tisková zpráva] Filmový kanál HBO aktuálně zařadil do programu premiéru snímku VENKOVSKÝ UČITEL, který nedávno získal dva České lvy. Uvede jej o Velikonocích, v PONDĚLÍ 13. DUBNA VE 20:00 HODIN.

Sdílet

Hrdinou dramatu režiséra Bohdana Slámy je zdrženlivý pedagog (Pavel Liška), který odejde z pražského gymnázia a začne učit na základní škole v jihočeské vesnici. Dětem přibližuje magický svět přírody i unikátnost živých tvorů. Odmítá flirtovat s novou sousedkou, přímočarou farmářkou. Důvod jeho rozpačitosti se vyjasní ve chvíli, kdy přizná svou homosexuální orientaci…

Osnovou příběhu, který získal České lvy za scénář (Bohdan Sláma) a ženský herecký výkon v hlavní roli (Zuzana Bydžovská), je neobvyklý milostný víceúhelník. Klíčovým symbolem je voda v podobě malebného rybníka a vyschlé studny… „Pro mě jsou všechny Bohdanovy filmy vzácné tím, že pokaždé znamenají cestu za nějakým světlem, za nějakým smyslem, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Ve Venkovském učiteli to cítím nejhlouběji a nejzřetelněji,“ podotkl jeho protagonista Pavel Liška.