Hlavní navigace

Venkovský učitel, premiéra koprodukčního filmu ČT – 3. ledna na ČT1

[Tisková zpráva] V neděli 3. ledna na ČT1 od 20.00 uvede ČT premiéru filmu o hledání cesty z osamění Venkovský učitel, který byl v loňském roce oceněn dvěma Českými lvy. Režie Bohdan Sláma, v hlavních rolích Pavel Liška a Zuzana Bydžovská.

Sdílet

Koprodukční film ČT a společností Negativ, německé Pallas Film a francouzské Why Not Productions vstoupil do kin s distribučním sloganem „Každý někoho potřebuje“. Učitel (Pavel Liška) opouští gymnázium a rodiče (Zuzana Kronerová a Miroslav Krobot) v hlavním městě a přichází učit na venkovskou školu, aby tak zapomněl na nevydařené milostné vztahy a našel znovu sám sebe. Postupně získává důvěru místních lidí. Jednou z nich je svérázná statkářka Marie (Zuzana Bydžovská) a Chlapec, její sedmnáctiletý syn (Ladislav Šedivý). Marie žije po rozpadu svého manželství smířena s osamělým životem, a proto ji samotnou překvapí, když se zamiluje do Učitele. Náhodné setkání tří hlavních hrdinů rozpoutá velký příběh lásky, přátelství a odpuštění. Každá z postav si s sebou nese tajemství, každá touží po lidské blízkosti.

Režiséra Bohdana Slámu inspirovali k napsání scénáře samotní herci – Pavel Liška (Učitel) a Zuzana Bydžovská (Marie). „Pro mě byla obrovská výhoda, že jsme se s Pavlem Liškou poznali na filmu Divoké včely, kde hrál parodii na vesnického frajera číslo 1. Uvědomil jsem si, že má daleko větší herecké možnosti. Potom jsem pro Pavla napsal roli Toníka ve Štěstí,“ říká Bohdan Sláma.

S režisérem Bohdanem Slámou na filmu spolupracovali Diviš Marek (kamera), Jan Daňhel (střih), Jan Čeněk (zvuk), Vladimír Godár (hudba), Kristián Suda (dramaturg), Václav Novák, Petr Pištěk (architekti), Martin Mička (výtvarník dekorací), Zuzana Krejzková (kostýmní výtvarník), Veronika Riehs (umělecká maskérka), Karel Bezděk (druhý režisér, casting), Petr Samec (pomocný režisér), Pavel Čechák (vedoucí produkce).

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/speci­aly/venkovsky­ucitel/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).