Hlavní navigace

Verbatim na CeBITu 2010 s novými disky

[Tisková zpráva] Praha, 16. února 2010 – Verbatim letos na veletrhu CeBIT v německém Hannoveru od 2. do 6. března představí své neustále se rozšiřující portfolio produktů. V hale Planet Reseller u stánku č. D26 budete moci zhlédnout například externí pevné disky vybavené novým standardem USB 3.0 společně s dalšími inovacemi, jako je přenosný disk Powered eSATA/USB či profesionální úložné systémy PowerBay NAS a RAID. V oblasti optických úložných nosičů Verbatim posiluje svou roli technologického lídra implementací technologie AZO do Blu-ray disků.

Sdílet

Přenosný kombo disk Powered eSATA/USB s kapacitou 500GB
Nový přenosný pevný disk od Verbatimu s rozhraním USB 2.0 i eSATA je mimořádně všestranný. S tímto diskem lze data přenášet přes napájený port eSATA maximální rychlostí 3 Gbit/s. Z hlediska přenosové rychlosti je napájené rozhraní eSATA šestinásobně rychlejší než USB 2.0. S předin­stalovaným softwarem Nero BackitUp4 mohou zákazníci svůj malý externí disk využívat jako skvělé úložiště pro zálohu veškerých dat ze svého PC nebo notebooku.

Špičková rychlost s USB 3.0
USB 3.0 představuje nový standard pro externí pevné disky a Verbatim je mezi prvními, kdo jej instaluje do svého USB disku s kapacitou 1 TB. Přenosové rychlosti dosahují až 5 Gbit/s – tedy desetinásobku výkonu USB 2.0. Další výhodou USB 3.0 je energeticky úsporný režim pro připojená zařízení – ten redukuje množství spotřebované energie a tím šetří nejen životní prostředí, ale také peněženku uživatele.

Úložiště PowerBay RAID/NAS
Nová řada profesionálních disků PowerBay od Verbatimu nabízí robustní a bezpečné datové úložiště pro malé a středně velké firmy (SMB). Řada zahrnuje modely PowerBay DataBank 4 Bay NAS Hard Drive, PowerBay DataSafe 4 Bay RAID Hard Drive a PowerBay Removable Hard Drive System (pro jednu diskovou jednotku). Všechny tyto modely používají systém vyměnitelných HDD, který umožňuje i amatérským uživatelům snadnou výměnu šuplíku s pevným diskem (s kapacitou 500 GB, 1 TB nebo 2 TB), a to bez nutnosti odpojit zařízení od napájení.

Mezi vlastnostmi PowerBay DataBank 4 Bay NAS nechybí LAN replikace pro vzdálené zálohování dat, rychlé zrcadlení dat přes eSATA, hardwarové šifrování zajišťující zabezpečení dat a RAID 6 pro spolehlivé uchování a obnovu dat. Režim RAID 6 umožňuje záchranu dat i v případě selhání druhého disku během procesu rekonstrukce parity diskového pole – což v režimu RAID 5 možné není. PowerBay DataSafe 4 Bay RAID podporuje trojici rozhraní – eSATA pro rychlé datové přenosy, USB 2.0 zajišťující širokou kompatibilitu a FireWire 800 pro připojení k počítačům iMac, Mac Pro a MacBook. Předinstalovaný software Acronis pečuje o pravidelné zálohování veškerých dat, čímž vhodně doplňuje řadu profesionálních disků PowerBay.

Blu-ray – AZO
S Blu-ray nosičem 2× BD-R LTH Type, který jako první Blu-ray disk na světě používá technologii AZO, Verbatim potvrzuje své technologické prvenství v oblasti optických úložných disků. Technologie AZO, která byla vyvinuta mateřskou společností Mitsubishi Kagaku Media a je založena na záznamové vrstvě úspěšně používané u CD-R a DVD-R disků Verbatim, přináší větší spolehlivost, stabilitu a dlouhověkost uložených dat. Blu-ray disk má potisknutelný povrch a obsahuje speciální ochrannou vrstvu, která chrání disk před škrábanci, otisky prstů i prachem a tím pomáhá vyhnout se chybám během zápisu či přehrávání dat. Produkt bude v obchodech k dostání v balení po 10 kusech od března.

„V segmentu CD-R a DVD-R disků jsme globálním lídrem na trhu již mnoho let. Bohaté zkušenosti, které jsme získali vývojem úspěšných optických úložných nosičů, nyní využíváme v našem novém Blu-ray disku vybaveném technologií AZO a jsme první na světě, kdo s touto inovací přichází na trh. S pomocí našich technologických znalostí chceme přispět do každého sektoru a s novým rozhraním USB 3.0 činíme obrovský krok do budoucna,“ vysvětluje Rüdiger Theobald, EUMEA Marketing and Business Development Manager.

Následujte nás na Twitteru: http://twitter­.com/verbatim_cz

O společnosti Verbatim
Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů až po nejnovější HD média Blu-ray. Kromě toho nabízí Verbatim kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet, SSD a externích pevných disků v kapesním formátu 4,57 cm (1,8“), přenosném formátu 6,35 cm (2,5“) a stolním formátu 8,89 cm (3,5“), a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Chemical Group a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je světovým lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).