Hlavní navigace

Verbatim nabízí nové stolní a přenosné pevné disky s rozhraním SuperSpeed USB 3.0

[Tisková zpráva] Praha, 10. června 2010 – USB 3.0 představuje nový standard pro externí disky a Verbatim je jedním z prvních výrobců, kteří jej instalují do svých nových stolních a přenosných pevných disků. USB 3.0 nabízí přenosovou rychlost až 4,8 Gbit/s – což je desetinásobek výkonu stávajícího rozhraní USB 2.0. Díky tomu se tyto disky ideálně hodí pro domácí i firemní uživatele, kteří chtějí přenášet objemné soubory prostřednictvím nejnovější a nejrychlejší dostupné technologie.

Sdílet

Verbatim USB 3.0 Desktop Hard Drive je vybaven PCIe kartou zajišťující hladkou konektivitu přes USB 3.0 i na počítačích, které tento standard nepodporují. Disky Verbatim USB 3.0 Desktop a Portable Store ‘n’ Go jsou k dostání v obchodech za doporučené ceny 2 455 Kč (2,5“ 500 GB včetně USB 2.0 adaptéru), 3 499 Kč (3,5“ 1 TB včetně PCIe adaptéru) a 4 999 Kč (3,5“ 2 TB).

USB 3.0 Portable Store ‘n’ Go Hard Drive

 • 6,35cm (2,5”) formát
 • Vysoké přenosové rychlosti až 4,8 Gbit/s – desetkrát rychlejší než USB 2.0
 • K dostání ve stříbrné (500 GB) a černé (1 TB) barvě
 • Úsporný software GREEN BUTTON
 • Předinstalovaný software Nero BackItUp & Burn Essentials
 • Zpětně kompatibilní s rozhraním Hi-Speed USB 2.0
 • Podpora operačních systémů Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7, Mac OS X 10.1, Linux (Kernel 2.6.31) a vyšších verzí

S rozměry pouze 127 mm x 82 mm x 20 mm a váhou 165 gramů (v případě 500 GB verze) je pevný disk USB 3.0 Portable Store ‘n’ Go velmi praktický – padne komfortně do dlaně nebo do dámské kabelky či kapsy u pánské košile – proto je snadné mít jej stále u sebe. Jednokabelové řešení poskytuje kombinované připojení pro data i napájení, což eliminuje potřebu samostatného napájecího adaptéru. Jako obvykle se disk dodává s dvouletou záruční lhůtou.

USB 3.0 Desktop Hard Drive

 • 8,89cm (3,5”) formát
 • USB 3.0 PCIe karta dodávána spolu s diskem (volitelně)
 • Vysoké přenosové rychlosti až 4,8 Gbit/s – desetkrát rychlejší než USB 2.0
 • K dostání v kapacitách 1 TB a 2 TB
 • Úsporný software GREEN BUTTON
 • Předinstalovaný software Nero BackItUp & Burn Essentials
 • Zpětně kompatibilní s rozhraním Hi-Speed USB 2.0
 • Podpora operačních systémů Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7, Mac OS X 10.1, Linux (Kernel 2.6.31) a vyšších verzí

Volitelně má zákazník možnost zakoupit si nový USB 3.0 Desktop Hard Drive v balení společně s PCIe kartou, která umožňuje využívat plné rychlosti USB 3.0 i těm uživatelům, jejichž počítač toto rozhraní nepodporuje. Disk má rozměry 202 mm x 114 mm x 40 mm, váží přibližně 1 kg a poskytuje se na něj dvouletá záruční lhůta.

Software zálohování, vypalování a úsporu energie
Stolní i přenosná verze nových pevných disků s USB 3.0 obsahuje softwarový balíček Nero BackItUp a Burn Essentials, který kombinuje tři důležité funkce v jednom: pravidelné zálohování veškerých souborů a složek, vypalování fotografií, videí a jiného obsahu na CD, DVD a Blu-ray disky a dále obnovu poškozených souborů prostřednictvím Nero RescueAgent.

Na disku najdeme také software GREEN BUTTON, který snižuje spotřebu energie a prodlužuje životnost disku Verbatim Store n Go tím, že jej po nastaveném časovém intervalu automaticky uvede do úsporného režimu, nebo tehdy, když uživatel ručně klikne na ikonu GREEN BUTTON.

„Je pro nás velkým potěšením představit naše první produkty kompatibilní s USB 3.0, které přinášejí našim zákazníkům ten nejlepší výkon a provozuschopnost,“ vysvětluje Kai Miroschnik, Business Development Manager HDD ze společnosti Verbatim EUMEA. „Jako jeden z lídrů trhu externích pevných disků důkladně pozorujeme měnící se potřeby zákazníků, a proto jsme rádi, že můžeme uvést na trh snadno použitelné řešení pro přenášení a ukládání dat prostřednictvím výrazně inovované konektivity SuperSpeed USB 3.0.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).