Hlavní navigace

Verbatim PowerBay DataBank NAS poskytující až 8 TB úložné kapacity

[Tisková zpráva] Praha, 1. června 2010 – Verbatim představil nový PowerBay DataBank NAS, robustní a zabezpečený čtyř-šuplíkový diskový systém poskytující až 8 TB úložné kapacity. Produkt si klade za cíl uspokojit rostoucí trh síťových úložišť pro malé a střední firmy. Verbatim PowerBay NAS je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 21 599 Kč (2TB Databank 4Bay NAS) a 25 679 Kč (4TB Databank 4Bay NAS).

Sdílet

 • Kvalitní kovová konstrukce – navržena pro maximální dobu provozuschopnosti
 • Šuplíkový systém pevných disků vyměnitelných za provozu
 • Možnost volby kapacity pro každý šuplík – 500 GB, 1 TB nebo 2 TB
 • Rozhraní eSATA pro rychlé zrcadlení dat, podpora USB 2.0
 • LAN replikace
 • 256-bitové AES šifrování
 • Různorodé konfigurace RAID (0, 1+spare, 5, 5+spare, 6)
 • Optimalizované vyzařování tepla
 • Ekologická šetrnost, čas vypnutí a zapnutí lze naprogramovat
 • Zálohovací software Acronis včetně 5 uživatelských licencí (pouze pro Windows)
 • Kompatibilita s Windows, Mac OS a Linux

Diskový systém PowerBay DataBank 4 Bay NAS – navržen pro maximální zabezpečení dat
Systém PowerBay NAS umožňuje bezpečné sdílení dokumentů v síti a na internetu. Nabízí dva gigabitové porty ethernet a další dva USB 2.0 porty pro připojení externích USB zařízení a tiskáren, dále obsahuje 256-bitové AES šifrování pro zabezpečení dat, zatímco rozhraní eSATA se stará o rychlé zrcadlení dat. Ideálně se hodí pro nasazení jako datový server s možnostmi nastavení přístupových práv, podporou stahování/zálo­hování přes FTP/HTTP, dále nechybí podpora UPS, Apple AFP 3.1 pro Mac OS9/X a Macintosh Time Machine. Zařízení je rovněž kompatibilní se službou Windows Server 2003 /2008 Active Directory. Poskytuje různorodé konfigurace RAID (0, 1+spare, 5, 5+spare) včetně RAID 6 pro spolehlivé zálohování a obnovu dat.

„Režim RAID 6 umožňuje záchranu dat i v případě selhání druhého disku během procesu rekonstrukce parity diskového pole – což v režimu RAID 5 možné není. Díky replikaci dat je možné systém použít k zálohování dat v reálném čase – umožňuje kopírovat veškeré soubory na další NAS disk prostřednictvím externího portu LAN. Použitím VPN routerů je možné data zálohovat na NAS disk nacházející se v úplně jiné lokalitě, takže vaše data budou v bezpečí nehledě na možný výpadek vaší vnitřní sítě,“ vysvětluje Kai Miroschnik, Business Development Manager HDD ze společnosti Verbatim EUMEA.

Systém PowerBay pro jeden disk – perfektní alternativa za pásku
Verbatim zároveň představil i nový DataBank PowerBay Removable Hard Drive System, úložné řešení s jedním diskem, které je vhodné použít v kombinaci s PowerBay NAS nebo jako samostatnou náhradu za páskové systémy. PowerBay Removable Hard Drive System je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 6199 Kč (1TB Removable single bay).

PowerBay Removable Hard Drive System se připojuje přes rozhraní eSATA či USB a nabízí rychlé zálohování a archivaci dat na přenosné cartridge. Použitím více různých cartridge mohou firmy tento systém využívat k zálohování a archivaci dat v různých časových bodech.

„Jednodiskové řešení PowerBay poslouží jako skvělá alternativa k páskovým zálohovacím produktům. Přináší lepší výkon než páska a umožňuje pravidelné zálohování dat například na týdenní nebo měsíční bázi,“ dodává Miroschnik.

Systém vyměnitelných cartridge
Řada Verbatim PowerBay používá systém vyměnitelných diskových cartridge s kapacitami 500 GB (doporučená cena 2610 Kč), 1 TB (doporučená cena 3879 Kč) a 2 TB. Umožňuje uživatelům i bez znalosti IT snadno vyjmout a vyměnit chráněné cartridge s pevným diskem, aniž by bylo nutné vypínat celý systém. Systém DataBank NAS i samotné cartridge mají konstrukci speciálně uzpůsobenou pro optimální odvod tepla a průtok vzduchu přímo okolo pevných disků. Rychlost rotace chladicího ventilátoru se navíc automaticky přizpůsobuje teplotě uvnitř skříně, což eliminuje nadbytečnou hlučnost.

Předinstalovaný software Acronis True Image nabízí funkce pro zálohování, obnovu a ochranu dat pro uživatele PC. Všechny systémy PowerBay spolupracují s Windows a Mac OS. Model DataBank NAS má rozměry 170×183×230 mm a váží 6,7 kg. Jednotka s jedním diskem je velká 50×170×230 mm při váze 2,5 kg.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).