Hlavní navigace

Verbatim představí na CeBITu 2011 své novinky z oblasti ukládání dat

[Tisková zpráva] Praha, 2. února 2011 – Profesionální úložné nosiče pro podnikatele jsou vlajkovou lodí nadcházející účasti Verbatimu na letošním veletrhu CeBIT v německém Hanoveru, který se koná od 1. do 5. března 2011. Verbatim odhalí portfolio svých nových produktů v areálu Planet Reseller (hala 15, stánek D54). U stánku Verbatim bude k vidění například první mikro USB disk na světě vybavený hardwarovým 256-bitovým AES šifrováním – jedno z mnoha externích úložišť od Verbatimu, které ocení zejména podnikatelé hledající výkonné, spolehlivé a bezpečné řešení pro uložení svých dat.

Sdílet

Přenosný pevný disk Store ‘n’ Go Executive II

Nový pevný disk Store ‘n’ Go Executive II od Verbatimu nabízí rychlé rozhraní SuperSpeed USB 3.0, úložnou kapacitu 750 GB a 256-bitové hardwarové AES šifrování pro opravdu spolehlivé zabezpečení uložených dat. Executive II obsahuje elegantní, minimalistický design a je k dostání ve čtveřici metalických barev; černá, grafitová, stříbrná a bronzová. Zvláštností disku Executive II je tlačítko snímající dotyk podobně jako dotykový displej. I slabým dotykem tak uživatel může aktivovat některou z přednastavených funkcí. Součástí externího disku je také softwarový balíček zahrnující úsporný software Green Button, formátovací utilitu VHD a nástroje pro synchronizaci a zálohování dat. Disk Executive II bude v obchodech k dostání od března 2011. 

Flash disk Store ‘n’ GO USB 3.0

Výkonností po­tenciál USB 3.0 je možné využívat i v kombinaci s konvečním formátem standardního flash disku. Flash disk Verbatim Store ‘n’ Go USB 3.0 nabízí extrémní rychlost, velkou kapacitu a funkcionalitu plug-and-play. Je kompatibilní s operačními systémy Windows, Mac a Linux, stejně jako se staršími porty USB 2.0/1.1. Na hostitelských systémech s podporou USB 3.0 je disk schopen dosahovat přenosové rychlosti až 100 MB/s. Konektor disku je výsuvný, což jej chrání před mechanickým poškozením. Produkt bude brzy k dostání v obchodech v kapacitách 16 GB, 32 GB a 64 GB. 

Verbatim 2.5’’ SATA II SSD

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Disk Verbatim 2,5” SSD byl navržen jako náhrada za pevné disky používané v laptopech a nabízí přenosovou rychlost až 250 MB/s při čtení a až 220 MB/s při zápisu. Disk, jehož kapacity sahají od 64 GB po 256 GB, umožňuje rychlejší start operačního systému, lepší systémovou odezvu, delší výdrž na baterie a v neposlední řadě i větší odolnost vůči nárazům oproti tradičním pevným diskům. Součástí balení je 3,5“ šuplík a napájecí kabel pro možnost instalace do stolního PC. Verbatim 2,5” SSD nabízí pokročilé vyrovnávání opotřebení a automatickou opravu chyb pro spolehlivé a dlouhodobé používání. Produkt bude k dostání koncem roku v edici „Do-it-yourself upgrade kit“, která kromě samotného disku obsahuje také ghosting software, datový kabel a detailní instrukce k jeho instalaci a používání. 

Mikro USB disk Verbatim Secure Data

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Mikro USB disk Secure Data je první disk tohoto formátu na světě, který je vybaven hardwarovým 256-bitovým AES šifrováním. Jedná se o praktický a spolehlivě zabezpečený datový nosič, který je možné používat k různým obchodním účelům podobně jako kterýkoli jiný USB flash disk. Navíc chrání uložená data před jejich odcizením či neoprávněným prohlížením. Disk je vyroben prostřednictvím technologie System-in-Package (SiP), která integruje všechny elektronické součástky do robustní zapečetěné schránky, a tím jej chrání před prachem, vodou a výboji statické elektřiny, což činí z tohoto produktu jeden z nejmenších a zároveň nejspolehlivějších USB flash disků dostupných na dnešním trhu. Všechny mikro USB disky Verbatim podporují operační systémy Windows, Mac a Linux.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).