Hlavní navigace

Verbatim představí na CeBITu 2011 své novinky z oblasti ukládání dat

[Tisková zpráva] Praha, 2. února 2011 – Profesionální úložné nosiče pro podnikatele jsou vlajkovou lodí nadcházející účasti Verbatimu na letošním veletrhu CeBIT v německém Hanoveru, který se koná od 1. do 5. března 2011. Verbatim odhalí portfolio svých nových produktů v areálu Planet Reseller (hala 15, stánek D54). U stánku Verbatim bude k vidění například první mikro USB disk na světě vybavený hardwarovým 256-bitovým AES šifrováním – jedno z mnoha externích úložišť od Verbatimu, které ocení zejména podnikatelé hledající výkonné, spolehlivé a bezpečné řešení pro uložení svých dat.
3. 2. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Přenosný pevný disk Store ‘n’ Go Executive II

Nový pevný disk Store ‘n’ Go Executive II od Verbatimu nabízí rychlé rozhraní SuperSpeed USB 3.0, úložnou kapacitu 750 GB a 256-bitové hardwarové AES šifrování pro opravdu spolehlivé zabezpečení uložených dat. Executive II obsahuje elegantní, minimalistický design a je k dostání ve čtveřici metalických barev; černá, grafitová, stříbrná a bronzová. Zvláštností disku Executive II je tlačítko snímající dotyk podobně jako dotykový displej. I slabým dotykem tak uživatel může aktivovat některou z přednastavených funkcí. Součástí externího disku je také softwarový balíček zahrnující úsporný software Green Button, formátovací utilitu VHD a nástroje pro synchronizaci a zálohování dat. Disk Executive II bude v obchodech k dostání od března 2011. 

Flash disk Store ‘n’ GO USB 3.0

Výkonností po­tenciál USB 3.0 je možné využívat i v kombinaci s konvečním formátem standardního flash disku. Flash disk Verbatim Store ‘n’ Go USB 3.0 nabízí extrémní rychlost, velkou kapacitu a funkcionalitu plug-and-play. Je kompatibilní s operačními systémy Windows, Mac a Linux, stejně jako se staršími porty USB 2.0/1.1. Na hostitelských systémech s podporou USB 3.0 je disk schopen dosahovat přenosové rychlosti až 100 MB/s. Konektor disku je výsuvný, což jej chrání před mechanickým poškozením. Produkt bude brzy k dostání v obchodech v kapacitách 16 GB, 32 GB a 64 GB. 

Verbatim 2.5’’ SATA II SSD

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Disk Verbatim 2,5” SSD byl navržen jako náhrada za pevné disky používané v laptopech a nabízí přenosovou rychlost až 250 MB/s při čtení a až 220 MB/s při zápisu. Disk, jehož kapacity sahají od 64 GB po 256 GB, umožňuje rychlejší start operačního systému, lepší systémovou odezvu, delší výdrž na baterie a v neposlední řadě i větší odolnost vůči nárazům oproti tradičním pevným diskům. Součástí balení je 3,5“ šuplík a napájecí kabel pro možnost instalace do stolního PC. Verbatim 2,5” SSD nabízí pokročilé vyrovnávání opotřebení a automatickou opravu chyb pro spolehlivé a dlouhodobé používání. Produkt bude k dostání koncem roku v edici „Do-it-yourself upgrade kit“, která kromě samotného disku obsahuje také ghosting software, datový kabel a detailní instrukce k jeho instalaci a používání. 

Mikro USB disk Verbatim Secure Data

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Mikro USB disk Secure Data je první disk tohoto formátu na světě, který je vybaven hardwarovým 256-bitovým AES šifrováním. Jedná se o praktický a spolehlivě zabezpečený datový nosič, který je možné používat k různým obchodním účelům podobně jako kterýkoli jiný USB flash disk. Navíc chrání uložená data před jejich odcizením či neoprávněným prohlížením. Disk je vyroben prostřednictvím technologie System-in-Package (SiP), která integruje všechny elektronické součástky do robustní zapečetěné schránky, a tím jej chrání před prachem, vodou a výboji statické elektřiny, což činí z tohoto produktu jeden z nejmenších a zároveň nejspolehlivějších USB flash disků dostupných na dnešním trhu. Všechny mikro USB disky Verbatim podporují operační systémy Windows, Mac a Linux.