Hlavní navigace

Veřejné beta verze programů Adobe ColdFusion 9 a ColdFusion Builder

[Tisková zpráva] Těsná integrace s platformou Adobe Flash zvýší produktivitu vývojářů bohatých internetových aplikací (RIA)

Sdílet

Praha, 14. července 2009  – Společnost Adobe Systems představila veřejné beta verze softwaru Adobe ColdFusion 9 a ColdFusion Builder. ColdFusion 9 je výkonná technologie pro vytváření dynamických webů a internetových aplikací zvyšující produktivitu vývojářů a umožňující integraci do komplexního podnikového prostředí a vytváření bohatých a poutavých zážitků pro uživatele. ColdFusion Builder je nové integrované vývojové prostředí založené na Eclipse pro urychlení vývoje aplikací s technologií ColdFusion.

Vývojáři pro ColdFusion mohou nyní využít větší integraci s platformou Adobe Flash představující kompletní systém integrovaných nástrojů, frameworků, klientů a serverů pro vývoj webových aplikací, obsahu a videa, běžící shodně na různých operačních systémech a zařízeních. Výsledkem je, že vývojáři a IT specialisté mají k dispozici snadnější způsob vytváření bohatých uživatelských rozhraní pro podnikové aplikace a pro integraci všech jejich stávajících technologií.

„Zavádění technologie ColdFusion se urychlilo přidáním podpory pro Flex, AJAX a PDF ve verzi ColdFusion 8,“ řekl David Wadhwani, generální ředitel a viceprezident Platform Business Unit u Adobe. „Zvýšená integrace se vším od aplikací Adobe AIR po podnikové systémy založené na softwaru Adobe LiveCycle ES umožňuje společnostem rychle splnit kritické požadavky podnikových systémů, zatímco software ColdFusion Builder poskytne vývojářům vylepšené pracovní postupy mezi technologií ColdFusion a platformou Flash pro vývoj aplikací RIA.“

Veřejného beta testování softwaru ColdFusion 9 a ColdFusion se účastní zákazníci z mnoha různých oborů. „ColdFusion 9 má několik nových funkcí, které jsou zajímavé pro podnikové zákazníky. Zejména se jedná o integraci se servery Microsoft SharePoint a schopnost číst a zapisovat dokumenty Microsoft Office jako součást obchodních procesů,“ řekl Joel Cox, IT produktový manažer společnosti Goodyear. „Nová řada nástrojů s těsnější integrací staví ColdFusion na novou úroveň funkčnosti pro vývojáře i podnikové uživatele.“

ColdFusion 9 urychluje vývojový cyklus tím, že redukuje složitou a výkonnou obchodní logiku na několik málo řádků kódu. Aplikace ColdFusion 9 mají snadný přístup k datům ze stávající podnikové infrastruktury, včetně serverů Microsoft SharePoint, souborů Microsoft Office a standardů pro portlety. Mezi nové funkce v ColdFusion 9 patří také aplikace Adobe AIR pro správu více serverů ColdFusion z jednoho místa pomáhající ušetřit čas a vyloučit zbytečné úkony. ColdFusion 9 také nabízí synchronizaci mezi lokální a vzdálenou databází pomocí technologie Adobe AIR umožňující uživatelům používat aplikaci bez ohledu na připojení k internetu. Navíc úzká integrace s objektově-relačním mapováním v Hibernate dovoluje vývojářům vytvářet aplikace nezávislé na databázi. Kombinace těchto nových funkcí může umožnit rychlejší vývoj a nasazení webových aplikací.

ColdFusion Builder je nový vývojářský nástroj nabízející sjednocené, přizpůsobitelné a rozšířitelné vývojové prostředí pro programování aplikací, správu serverů a nasazování projektů. Obsahuje nástroje pro ladění aplikací z integrovaného prostředí, vzdálenou podporu a uživatelské generování kódu, přizpůsobitelné vývojové prostředí a podporu pro aplikace vytvořené ve verzích ColdFusion 7 a 8. Používání softwaru ColdFusion Builder umožní zvýšit produktivitu vývojářů pomocí automatizace některých úkonů a opakovaným využitím kódu. Protože nástroje ColdFusion Builder i Adobe Flash Builder jsou založené na Eclipse, existuje mezi nimi těsná integrace funkcí a vylepšený pracovní postup pro generování klientského a serverového kódu. To vede k tomu, že vývojáři mohou jednoduše vytvářet bohatá uživatelská rozhraní a aplikace s logikou ColdFusion na straně serveru. Veřejnou beta verzi softwaru ColdFusion 9 lze stáhnout na adrese www.adobe.com/go/col­dfusion_beta_dow­nload. Veřejnou beta verzi softwaru ColdFusion Builder lze stáhnout na adrese www.adobe.com/go/col­dfusion_builder_be­ta_download.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.