Hlavní navigace

Společnost Verizon Business představuje ekologický přístup v oblasti informačních technologií díky novému administrativnímu centru v České republice

[Tisková zpráva] OSTRAVA, ČR/ READING, U.K. –12.března 2010 - Asi 500 pracovníků poskytujících podporu společnosti Verizon Business v oblasti „service delivery“ – dodávání služeb – v Evropě nalezlo nové sídlo v administrativním centru, které získalo ocenění „zelená stavba”.

Sdílet

Ostravská část, zaměstnaná společností OKIN OUTSOURCING, tak může využít nejmodernější technické zázemí k racionalizaci a optimálnímu využití svého provozu, což ve svém důsledku zlepšuje zkušenost s dodáváním služeb i na straně zákazníků společnosti Verizon Business.

Administrativní centrum bylo navrženo a postaveno přední světovou stavební společností Skanska za použití nejnovějších technologií umožňujících maximalizaci energetické účinnosti. Stavba byla jako první v České republice oceněna Evropskou unií certifikátem GreenBuilding.

Chris Kimm, vice president pro EMEA Network Operations, z Verizon Business k tomu uvádí: “Podílet se na trvale udržitelných provozech je významným cílem společnosti Verizon Business a věříme, že je naší povinností zahrnout ekologický rozměr i do našeho plánování. Jsme zavázání snížit ekologický dopad našich činností zvýšením energetických úspor a recyklováním. Například požadujeme, aby nově nainstalovaná zařízení v našich sítích měla minimálně o 20% větší účinnost. Jako první jsme také zavedli testy a hodnocení energetické účinnosti, které slouží jako vodítko pro naše dodavatele. Avšak ještě důležitější je, že díky našim službám a produktům se mohou i naši zákazníci chovat zodpovědněji a plnit tak vlastní cíle udržitelného rozvoje.”

Skanska, jako dlouholetý zákazník společnosti Verizon Business, používá její globální IP síť k propojení vlastních poboček po celém světě. Další místa tak mohou být rychle připojena právě díky globální síti Verizon Business. “Tato nová budova je dalším důkazem toho, že se obor IT stává zelenějším a také provázanosti ve světě obchodu, kdy společnosti spolupracují na dosažení svých ekologických cílů,” dodává Kimm.

Od roku 2004 společnost Verizon Business spolupracuje s OKIN OUTSOURCING, divizí OKIN GROUP, a.s. sídlící v Ostravě, která zaujímá významný podíl na lokálním trhu. Zaměstnanci OKIN OUTSOURCING tak rozšiřují mezinárodní týmy finančních a technických oddělení Verizon Business a jsou plně začleněni do fungování Verizon Business.

O společnosti OKIN GROUP
Společnost OKIN GROUP, a.s. je významným nadnárodním poskytovatelem podpůrných podnikových služeb. Společnost byla založena v roce 1993 se sídlem v České republice. Dnes zaměstnává přes 1800 zaměstnanců včetně poboček na Slovensku, Ukrajině, v Rusku, Bulharsku a Švédsku. Skupina poskytuje komplexní podpůrné podnikové služby včetně facility managementu, business process outsourcingu a vzdělávání. Více informací naleznete na www.okin.eu. OKIN OUTSOURCING, jako integrovaná součást OKIN GROUP, a.s., se specializuje na tzv. business process outsourcing a zajišťuje služby na individuální bázi dle přání zákazníka. Více informací naleznete na www.okinoutsou­rcing.com.

O společnosti Skanska
Skanska je přední světovou developerskou a stavební společností specializující se na výstavbu komerčních i obytných developerských projektů či se podílí na projektech PPP. Na základě zkušeností z oblasti ekologie nabytých po celém světě Skanska usiluje o to, aby byla zákazníkovou první volbou pro úsporná řešení. Skupina má v současné době 53,000 zaměstnanců v Evropě, Spojených státech a Latinské Americe. Společnost sídlí ve Stockholmu (Švédsko) a je obchodována na Stockholmské burze. Její obrat v roce 2009 činil 137 mld. švédských korun.

O společnosti Verizon Business
Společnost Verizon Business, která je součástí Verizon Communications (NYSE: VZ), zaujímá celosvětové prvenství v oblasti telekomunikací a IT řešení. Profesionální zkušenosti a celosvětově nejhustší IP síť umožňují poskytovat řešení v oblasti komunikace, IT, informační bezpečnosti a sítí, která dosáhla významných ocenění.

Bezpečně připojujeme zákazníky, partnery a zaměstnance, roztroušené a pohybující se po celém světě, což jim umožňuje zvýšit produktivitu, efektivitu a zároveň chránit životní prostředí. Mnoho světových firem a vlád – včetně 96% těch z žebříčku Fortune 1000, tisíce vládních organizací a vzdělávacích institucí – spoléhá na naše profesionální služby a síťové technologie při jejich růstu. Více informací naleznete na www.verizonbu­siness.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).