Hlavní navigace

Většina Čechů platí za mobilní služby více než musí

[Tisková zpráva] Praha (24. 8. 2009) - Mobilní operátoři dnes nabízejí přes tři desítky různých tarifů a pro většinu lidí je téměř nemožné se v takové záplavě orientovat. Výsledkem je, že téměř 80% Čechů platí za své telefonní účty víc, než je nutné. Rozdíly dosahují až tisíců měsíčně. Ukazuje to šetření portálu www.srovnam.cz, který nabízí online porovnání mobilních tarifů.

Sdílet

Portál Srovnam.cz provedl unikátní výzkum s cílem zjistit, kolik lidí platí za mobilní služby víc než musí. Z celkového počtu 290 oslovených uživatelů soukromého mobilního telefonu, kteří porovnali na www.srovnam.cz svůj tarif s aktuální tržní nabídkou, celých 79,3% potvrdilo, že platí momentálně zbytečně moc, a že by s jiným tarifem ušetřili.

V České republice je o 25% více aktivních SIM karet než obyvatel a není to tak dávno, co Češi dosáhli světového prvenství v počtu odeslaných SMS na osobu. „Mobilní služby si u nás získaly obrovskou oblibu a utrácíme za ně spoustu peněz.“ uvádí Filip Kahoun z portálu Srovnam.cz a dodává: „málokdo ale ví, zda má vůbec výhodný tarif a jestli za něj neplatí zbytečně moc. V dnešní době hraje roli každá koruna.“

Služba online porovnání mobilních tarifů má – stejně jako všechny ostatní služby portálu www.srovnam.cz – usnadnit lidem výběr nejvýhodnějšího řešení. Stačí zadat intenzitu volání, odesílání SMS a hned každý zjistí, na čem je. Podobná služba patří ve světě k naprostému standardu. Příkladem je německý portál handytarife.de nebo britský mobiledealscom­pare.com.

O společnosti
Portál www.srovnam.cz provozuje společnost Fair point, s.r.o., která je ryze českou firmou bez zahraniční účasti. Není ani součástí žádné majetkové skupiny. Své tržní aktivity zaměřuje Fair point zejména do oblasti online služeb.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).