Hlavní navigace

Většina seniorů je na digitalizaci připravena

[Tisková zpráva] Podle výzkumu, který si v Praze koncem března nechala realizovat Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR (NKS), je přechod na digitální televizní vysílání nejnáročnější pro občany nad 60 let. V této věkové kategorii ke konci března mělo přechod vyřešených 69 % respondentů, dalších 15 % plánovalo přechod vyřešit do konce dubna. NKS apeluje na příbuzné starších občanů, aby se ujistili, zda jsou jejich blízcí na digitalizaci připraveni, případně jim poradili a pomohli najít vhodné řešení. Již 30. 4. 2009 bude totiž ukončeno analogové vysílání z vysílače Praha Žižkov.

Sdílet

Podle výzkumu, který nechala Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR (dále NKS) koncem března zpracovat v územní oblasti Praha město, již přešlo na digitální vysílání 69 % občanů nad 60 let. V ostatních věkových kategoriích je toto číslo však výrazně vyšší, a to až o 9 %. Průzkum tedy potvrzuje, že pro starší občany je přechod na digitální televizní vysílání náročnější, než pro ty ostatní. Dalších 15 % Pražanů starších 60 let plánuje přejít v průběhu dubna. Vůbec s přechodem na digitální televizní vysílání nepočítají 3 % osob starších 60 let a zbylých 13 % dosud nepřešlo a neví, kdy přejdou.

„Cílová skupina seniorů je v rámci komunikačních aktivit od začátku jednou z našich priorit,“ říká Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace a dodává: „Snažíme se je zasáhnout nejen prostřednictvím širokého spektra médií, informacemi v České televizi, články i inzercí v tištěných médiích, či plakáty v MHD, ale důraz klademe i na kontaktní kampaň se zřetelem právě na potřeby seniorů. Po městě již od začátku února jezdí digihlídky, již dvakrát distribuovala Česká Pošta s.p. do schránek tzv. Diginoviny a po celé Praze probíhají k digitalizaci semináře, které má každý možnost zdarma navštívit. V provozu je v pracovní dny také bezplatná infolinka 800 90 60 30.“

NKS se rozhodla apelovat na příbuzné starších občanů, aby se ujistili, zda jsou jejich blízcí na digitalizaci připraveni, případně jim také poradili a pomohli najít vhodné řešení. Již 30. 4. 2009 bude totiž ukončeno zemské analogové televizní vysílání z vysílače Praha Žižkov. Ti co dnes přijímají televizní signál právě z tohoto vysílače a na digitalizaci se včas nepřipraví, budou od 1. května bez svých oblíbených televizních programů. Všechny potřebné informace je možné získat na webových stránkách www.digitalne.tv, nebo na bezplatné infolince 800 90 60 30.