Hlavní navigace

viaGIA – optický Internet pro domácnosti

[Tisková zpráva] Praha, 7. února 2006 – Společnost T-Systems PragoNet spustila na své multi-gigabitové ethernetové metropolitní síti službu ultrarychlého připojení k Internetu viaGIA rychlostí až 100 Mb/s. S ní přichází technicky kvalitnější a cenově velmi atraktivní alternativa k připojení přes kabelovou televizi nebo ADSL.

Sdílet

Služby viaGIA jsou postaveny na konceptu FTTH (Fiber to the House – optika až do domu), který je široce komerčně využíván zejména v Japonsku a Jižní Koreji. Optická infrastruktura, kterou operátoři používají především pro budování páteřních telekomunikačních sítí, je tak nyní dovedena až do obytných domů.

Širšímu rozšíření tohoto konceptu používaného u nás téměř výhradně pro připojování kancelářských budov, dosud bránily vysoké náklady na budování optické sítě. U nově realizovaných projektů je však část potřebných již součástí jejich výstavby, což umožňuje zpřístupnit optické přípojky už i domácnostem. T-Systems PragoNet, který v Praze jako jeden z prvních začal budovat vlastní optickou síť, v roce 2005 zahájil plošnou implementaci tohoto konceptu ve vybraných lokalitách ve spolupráci s developerskou společností Central Group, a.s.

„Domníváme se, že moderní bydlení musí respektovat skutečnost, že Internet se stal běžnou součástí dnešního života. Protože koupě nového bytu je dlouhodobou investicí, i technologie pro připojení k Internetu by měla mít před sebou dlouhou perspektivu. A z tohoto hlediska je jednoznačnou volbou optická síť," řekla obchodní ředitelka Miluše Netolická ze společnosti Central Group. Podstatou služby viaGIA je připojení koncového uživatele přímo na optickou síť společnosti T-Systems PragoNet, a.s. Tím je umožněno nabídnout zákazníkům parametry srovnatelné s plnohodnotnou optickou přípojkou a flexibilitu v navyšování rychlosti a kvality nad technické možnosti ADSL, Wi-Fi i FWA.

K rychlosti 10Mb/s, kterou tyto technologie překonají až za dlouhou dobu, přibyla v nabídce T-Systems PragoNet služba viaGIA Ultra – připojení rychlostí 100 Mbit/s za zcela bezkonkurenční cenu 1299 Kč. Základní rychlost 1 Mbit/s – viaGIA Light – je nově nabízena jen za 399 Kč, „střední“ rychlost 10 Mbit/s – viaGIA Comfort – za 699 Kč (všechny ceny bez DPH). Samozřejmostí je u všech služeb viaGIA přenos dat bez zpoplatnění objemu, neomezená doba připojení, nonstop dohled sítě (24×7) či možnost pevné veřejné IP adresy.

Hlavní znakem služeb viaGIA je vysoká kvalita za cenu dostupnou širokému okruhu uživatelů, umožněná především efektivním využitím takřka neomezené kapacity optické přípojky pro více uživatelů při zachování vysoké bezpečnosti a kvality. Svým zákazníkům nabídnou plně profesionální řešení v oblasti přístupu k Internetu. Další podrobnosti o službách viaGIA je možné nalézt na www.viagia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).