Hlavní navigace

Viasat History: Nekonečné objevování historie

Viasat History Autor: 115393
[Tisková zpráva] Praha, 9. 10. 2008: Viasat History, tematický televizní kanál se směsí středověkých a moderních dějin, biografie, lidové kultury, přestavuje novou programovou nabídku podzimních premiérových pořadů. Zájem o historii kolem nás se Viasat History snaží podpořit také uspořádáním několika interaktivních setkání se studenty středních škol v několika zemích střední a východní Evropy.

Sdílet

Televizní diváky a fanoušky historie láká Viasat History na zcela nové historické dokumenty, které odvysílá v českém jazyce. V říjnových premiérách se tak diváci mohou těšit například na tyto pořady: Bismarck – Kancléř a ďábel, Skryté civilizace – Inkové, Mayové a Aztékové, Mladý Jan Pavel II. – Setkání s ďáblem, Johanka z Arku, Umění kříže, Revoluce na stříbrném plátně – Nové tváře Hollywoodu.

Stále se rozšiřující programová nabídka historických pořadů není to jediné, na co se Viasat History zaměřuje. Historii chápe jako součást každodenního života a také proto uspořádal v roce 2008 několik zajímavých přednášek na aktuální historická témata po celé střední a východní Evropě. Takové setkání proběhlo také v České republice, konkrétně v Praze. V září 2008 se sešli studenti pražského gymnázia Omská ve funkčním obranném krytu pod pražským kopcem Vítkov, aby si vyslechli interaktivní přednášku na téma studené války. Podobné interaktivní přednášky na netradičních místech proběhly například také v Maďarsku, Rumunsku a Polsku. Toto znovu-objevování historie je jedním z hlavních témat, na které se chce Viasat History zaměřit i v budoucnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).