Hlavní navigace

Více než polovina diváků u obrazovek ČT

[Tisková zpráva] Ve středu 6. září večer nabídla Česká televize divákům nový seriál Horákovi a přímý přenos kvalifikačního utkání české fotbalové reprezentace na Mistrovství světa v kopané 2008. Mezi 20.05 a 22.00 hod. si všechny programy České televize získaly 51,37 % diváků v danou dobu přítomných u televizorů.

Sdílet

Největším lákadlem pro diváky se ve středu večer stalo naše reprezentační utkání s týmem Slovenska. Na atraktivní zápas se dívalo 1 235 000 dospělých diváků a 60 000 děvčat a chlapců ve věku od 4 do 14 let. Na fotbalový zápas se díval každý třetí dospělý u obrazovky, mimochodem s podílem na publiku u dětí 30,66 %. Muži tvoří tradičně většinu diváků při fotbalových zápasech. Naše včerejší vítězství ve fotbalovém utkání Česko – Slovensko však viděla více než pětina dospělých mužů při podílu na publiku 52,53 %. Celkově rostla sledovanost zápasu s věkem a se vzděláním diváků.

Program ČT1 přilákal naopak zejména divačky. Na první díl nového seriálu České televize Horákovi se dívalo 11,8 % dospělých žen a 51 000 dětí ve věku od 4 do 14 let. Na svatbu a první dny soužití seriálových hrdinů se tedy dívala každá čtvrtá žena v danou dobu u televizní obrazovky. Podíl na publiku u dětí činil 18,90 %.

Šestadvacetidílný rodinný seriál přináší divákům příběhy ze života rodiny, kde platí heslo „Jeden za všechny, všichni za rodinu!“, a to každou středu ve 20 hod. na ČT1.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).