Hlavní navigace

Videa na Stream.cz a Novinky.cz mají rekordní sledovanost

[Tisková zpráva] První internetová televize na českém internetu - Stream.cz - zaznamenala v říjnu rekordní sledovanost pořadů a videí.

Sdílet

„45 milionů shlédnutých pořadů a uživatelských videí je historickým rekordem a dle dostupných statistik i největším počtem shlédnutých videí na českém Internetu vůbec“, říká PhDr. Miloš Petana, generální ředitel Global Inspiration s.r.o., která Stream.cz spolu se Seznamem provozuje.

Rekordní sledovanosti se podařilo dosáhnout také díky partnerství s dalšími mediálně známými a na trhu zavedenými značkami jako jsou Novinky.cz nebo Super.cz. Jen na Novinky.cz dosáhla měsíční sledovanost v říjnu více jak 7 milionů videí, což je nárůst o 40% za pouhý jeden měsíc.

Rekordmanem byl 17. říjen, kdy Streamem produkované zpravodajství z požáru pražského Průmyslového paláce vidělo 880 tisíc lidí, čímž se internetová televize dostala na stejnou úroveň, jaké dosahují hlavní zpravodajské relace Primy a České televize.

Růst zaznamenala i videa distribuovaná prostřednictvím serveru Super.cz, která byla v říjnu shlédnuta více jak 6 000 000 krát.

„Vnímáme tato čísla jako velký úspěch, ale chceme je v příštím roce dál násobit, abychom mohli televiznímu trhu trvaleji konkurovat,“ říká Tomáš Búřil, obchodní ředitel Seznamu.

Statistiky o počtu shlédnutých videí na internetu zatím nejsou měřeny jednotnou metodikou NetMonitoru, ale vycházejí ze statistik domácích provozovatelů. V nich se každé shlédnutí videa automaticky zaznamenává. Jednotné měření sledovanosti videí bude v příštím roce záviset na vytvoření podobné metodiky, jaká už existuje pro měření návštěvnosti webových stránek.