Hlavní navigace

Video banner jako nový formát reklamy na českém internetu

[Tisková zpráva] Beyond Interactive, jedna z největších digitálních komunikačních agentur v Česku, připravila pro společnost Electronic Arts ojedinělý reklamní formát – video banner propagující novou počítačovou hru Battlefield2142. Video banner je novinkou na českém internetovém reklamním trhu a představuje inovativní formu komunikace s potenciálním zákazníkem.

Sdílet

Video banner pro Electronic Arts byl nasazen na herním portálu Hrej.cz, který provozuje Seznam.cz. Umožňuje, na rozdíl od klasických reklamních formátů, reálnější představení produktu. „Video banner je ideální pro klienty, kteří chtějí zákazníky více vtáhnout do děje. Proti standardnímu banneru je díky videu cítit více emocí,“ říká Petr Fryš, Client Service Director firmy Beyond Interactive.

Náklady na vyrobení video banneru jsou velice příznivé a neovlivní tak negativně další rozvoj tohoto formátu. Vzhledem k zajištění ideálního zobrazení na všech počítačích byla velká pozornost věnována datové optimalizaci. „Se zlepšující se konektivitou připojení k internetu bude možné realizovat mnohem odvážnější a vizuálně propracovanější video bannery,“ doplňuje Petr Fryš.

Kampaň na podporu počítačové hry Battlefield2142 využívala variantu video banneru, kdy se po načtení webové stránky zobrazí zástupný flash soubor a po kliknutí na něj dojde ke spuštění přehrávání zvuku a videa. Pokud uživatel během nebo po ukončení přehrávání videa klikne na banner, je přesměrován na cílové stránky zadavatele.