Hlavní navigace

Internetová video kampaň „Power Games“ firmy Baťa na portálu N-JOY.CZ

[Tisková zpráva] Praha, 20. září 2007 – Na předním českém portálu pro sdílení videa N-JOY.CZ (http://www.n-joy.cz) se právě rozbíhá inovativní internetová reklamní video kampaň společnosti Baťa.

Sdílet

Reklamní kampaň s názvem „Power Games„ obsahuje řadu krátkých vtipných video snímků, na nichž komentátor vzrušeným hlasem představuje každodenní aktivity jako významné soutěžní sporty. Jedná se například o takové disciplíny, jako jsou „tramboarding„ (akrobatická cvičení v jedoucí tramvaji), „supermarket curling„ (postrkování nákupního vozíku na určené místo na parkovišti u supermarketu) a „peřing„ (akrobatické skoky do postele).

Kampaň firmy Baťa, připravená skupinou Yinachi, což je open source divize přední české kreativní agentury Kaspen, je první svého druhu, která šířeji využívá rozsáhlou škálu reklamních možností portálu N-JOY.CZ. Reklamní videa jsou nejen přehrávána přímo na portálu N-JOY.CZ, ale kampaň též využívá obrazovou reklamu, na hlavní strance N-JOY.CZ i reklamu objevující se na konci každého videa, které si uživatelé na N-JOY.CZ prohlížejí. Návštěvníci si tedy mohou kliknout na reklamu na vstupní a závěrečné a pak jsou přesměrováni na hlavní stránku „Power Games„: http://www.po­wergames.cz.

Kampaň společnosti Baťa se časově shoduje s výrazným nárůstem návštěvnosti stránek N-JOY.CZ. Během srpna si videa na tomto webu prohlédlo na 139 000 unikátních návštěvníků. Soudě podle počtu přístupů během první poloviny září, N-JOY.CZ očekává nárůst počtu unikátních návštěv v tomto měsíci přibližně na 200 000. Navíc, prohlédne-li si každý unikátní návštěvník průměrně 5,13 videí za měsíc, pak se jen samotné reklamy na závěrečné obrazovce objeví na obrazovce uživatelů přibližně 250 000 krát za jediný týden.

A co víc, reklamy firmy Baťa zobrazující se po přehraném videu, se objeví nejen na portálu N-JOY.CZ, ale také na stovkách dalších českých webů a blogů, jež využívají externí videopřehrávač N-JOY.CZ. Ten umožňuje uživatelům prohlížet videa uložená na N-JOY.CZ přímo na jejich vlastních webových stránkách. Během necelých tří měsíců, kdy začala N-JOY.CZ svým uživatelům externí videopřehrávač nabízet, si jej stáhlo a umístilo více než 500 webových stránek a blogů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).