Videobanner ocení zejména firmy, které jsou nuceny svým klientům předávat velké množství informací a jejichž webové stránky se tak můžou lehce stát nepřehlednými – tedy finanční instituce, pojišťovny, mobilní operátoři, prodejci elektroniky, školitelské agentury a mnohé další.
A jak funguje videobanner v praxi? Představme si, že pan Novák si chce koupit byt na hypotéku. Vstoupí tedy na webové stránky banky, kde si může vybrat ze dvou variant – klasických stránek, kde stráví plno času hledáním relevantních informací a pročítáním složitých textů, nebo videobanneru. Při výběru druhé možnosti jej přivítá virtuální bankovní úředník, který panu Novákovi pomůže krok po kroku hypotéku získat – názorně vysvětlí postup, pomůže s vyplněním žádosti a připomene všechny potřebné doklady. Pan Novák již přichází do banky připraven a šetří čas nejen svůj ale i čas skutečného bankovního úředníka.
Videobanner není jen pasivním nástrojem, jeho interaktivita se projevuje v možnosti oboustranné komunikace, neboť sám klient může ovlivňovat jednotlivé kroky internetového průvodce. „Budoucnost internetu spočívá v jeho postupné multimedializaci a videobanner je toho příkladem,“ podotýká Jan Vlk, ředitel společnosti Videobanner.cz, a dále vysvětluje: „díky videobanneru firma osloví širší cílovou skupinu, neboť i těm klientům, pro které může být orientace na informacemi nabitých webových stránkách velmi složitá, umožňuje snadnější vyhledání a pochopení žádaného produktu.“ Prvními tvářemi, které se objevují ve videobannerech, jsou běžkař Lukáš Bauer a moderátorka Kateřina Kristelová. Na stránkách www.videobanner.cz naleznete podrobné informace a ukázky obdobných projektů společností Nokia a Microsoft.