Hlavní navigace

Videopůjčovna ČT už registruje více než sto tisíc uživatelů

[Tisková zpráva] Internetový projekt České televize Videopůjčovna ČT již využívá přes sto tisíc diváků, jimž nabízí ke zhlédnutí více jak 1 100 titulů.

Sdílet

Videopůjčovna ČT uvítala první zákazníky 17. prosince 2007. Od té doby se těší stále rostoucímu zájmu diváků. Projekt ještě neoslavil ani rok existence a počet registrovaných uživatelů už překročil významný milník sta tisíc. Na internetovém serveru www.videopujcov­naCT.cz si k pátku 21. listopadu 2008 založilo účet již 101 740 zákazníků.

Katalog Videopůjčovny ČT aktuálně obsahuje 1 157 položek a stále se rozšiřuje. Vybírat lze mezi pohádkami, dokumenty, hudebními i sportovními pořady. Bohatý obsah skýtá také sekce filmů – zahrnuje komedie, dramata, ale i kriminální, historické, rodinné a dobrodružné snímky. Zvláštní kategorii představují seriály, z nichž některé jsou uváděny v předpremiéře.

Diváci Videopůjčovny ČT mohou sledovat nové díly z populárních seriálů Nemocnice na kraji města, Hop nebo trop a Zdivočelá země vždy s týdenním předstihem oproti televizní premiéře. Právě exkluzivní předpremiérová nabídka se v poslední době významně podílí na sílícím zájmu veřejnosti o tuto moderní internetovou službu. Dosud nejvyšší vlna registrací proběhla během letních olympijských her Peking 2008, kdy bylo na webu www.videopujcov­naCT.cz dostupných osm kanálů s přímými mezinárodními přenosy z různých, současně probíhajících klání, která nebyla vysílána v rámci dvou hlavních olympijských programů na ČT2 a ČT4. Počet uživatelů se tehdy rozšířil z 22 000 na 70 000.

Cena za vypůjčení jednoho titulu ve Videopůjčovně ČT se pohybuje od 9 do 42 Kč včetně DPH. K placení slouží virtuální účet založený při první registraci zákazníka. Kredit lze dobíjet několika způsoby – prostřednictvím Premium SMS snadno z mobilního telefonu, převodem na bankovní účet, on-line platbami systémem eKonto i kreditními kartami Visa a MasterCard, případně pomocí kódu získaného v soutěžích a marketingových akcích České televize.

K placení, stahování a přehrávání video souborů slouží speciální softwarová aplikace, jež je zdarma k dispozici na stránkách Videopůjčovny ČT. Všechny tituly se stahují do počítače v televizní kvalitě. Video pak lze v daném počítači přehrávat 168 hodin a po tuto dobu není omezen počet projekcí. Na soubory je aplikována DRM ochrana.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).