Hlavní navigace

Videostop a Jan Rosák jsou zpátky

[Tisková zpráva] V sobotu 5. března ve 21:10 hodin se na obrazovku vrátí legendární soutěžní pořad Videostop i s populárním moderátorem Janem Rosákem. Pořad, který v 80 letech patřil k divácky nejoblíbenějším, bude s novým názvem Barrandovský videostop vysílat 4. nejsledovanější stanice, TV Barrandov.

Sdílet

Stanice velkou filmovou soutěž nasazuje u příležitosti 80. výročí založení Ateliérů Barrandov a věnuje ji české kinematografii. Pořad se od původního Videostopu liší v několika ohledech – v roli arbitrů se představí slavné režisérské osobnosti jako Juraj Herz, Karel Smyczek, Václav Vorlíček nebo Zdeněk Troška a soutěžící se utkají v několika kolech. Absolutní vítěz pak získá hlavní cenu – cestu do Hollywoodu.

V každém ze 17 dílů pořadu, který prověřuje znalosti z českých filmů, budou třem soutěžícím radit renomovaní herci jako Jiřina Jirásková, Jiří Langmajer, Marek Vašut, Veronika Žilková, Valerie Zawadská, Tereza Brodská, Zlata Adamovská, Bob Klepl, Jana Paulová, Jan Přeučil nebo Květa Fialová.

K návratu velké filmové soutěže pomohl průzkum, který TV Barrandov zadala u společnosti OMD. Reprezentativní vzorek respondentů ve věku 40 let z 83% uvedl, že by na obrazovce znovu uvítal Videostop v podobě co nejvíce podobné původní verzi a 88% respondentů si přálo, aby moderátorem byl Jan Rosák.

Barrandovský videostop TV Barrandov nasazuje každou sobotu večer od 21:10 hodin. Autorem nové hudební znělky je skladatel Jan P.Muchow.