Hlavní navigace

VIII. Českokrumlovská mediální konference: Média veřejné služby v roce 2008

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek a v pátek 15. a 16. května 2008 proběhne v Hotelu Růže v Českém Krumlově osmá Českokrumlovská mediální konference. S diskusními příspěvky vystoupí známá jména odborné veřejnosti, tentokrát na téma Média veřejné služby v roce 2008.

Sdílet

Diskuse v Českém Krumlově se vrací k tématu, jímž v roce 2002 českokrum­lovská setkání zahajovala (Veřejná služba ve veřejnoprávních médiích http://www.ces­kamedia.cz/ar­ticle.html?id=106­386). Čtvrteční program nabídne obecný pohled na veřejnou službu v České republice a témata spojená s Českou televizí. Páteční program bude naproti tomu patřit Českému rozhlasu. Přes 11 hodin čistého diskusního času bude živě přenášet server Česká média (www.ceska-media.cz). Záznamy a fotogalerie budou následně veřejně dostupné po ukončení konference. Během konference budou Česká média přinášet rovněž kontinuální textové zpravodajství.

Program konference najdete zde http://krumlov­.ceska-media.cz/arti­cle.html?id=100­501.

Konference se zúčastní tajemník a ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl, kdysi také šéf úřadu RRTV a jeden ze spoluautorů prvních porevolučních mediálních zákonů, dále předsedové „mediálních komisí“ Parlamentu, Senátu Parlamentu ČR Jiří Oberfalzer a Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vítězslav Jandák a další poslanci a senátoři; zástupci ministerstva kultury, ministerstva vnitra a ministerstva průmyslu a obchodu, národní koordinátor pro digitální vysílání Zdeněk Duspiva, předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václav Žák, předseda Rady Českého rozhlasu Jiří Florian, předseda Rady České televize Jiří Baumruk a předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák. Ze zástupců managementu jednotlivých médií vystoupí generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík a generální ředitel České televize Jiří Janeček, generální ředitel TV Nova Petr Dvořák, generální ředitel TV Prima Marek Singer či předseda Asociace digitálních televizí a generální ředitel TV Óčko Jiří Balvín. Přihlášeni jsou rovněž majitelé a ředitelé společností, které jsou držiteli licencí pro digitální televizní vysílání, rozhlasových stanic, zástupci operátorů digitálních sítí, mediálních agentur a produkčních společností.

VIII. Českokrumlovská mediální konference se koná pod záštitou ministra kultury Václava Jehličky a za podpory Regionální Televizní Agentury (RTA) a Univerzity Jana Amose Komenského.

Celkem 11,5 hodiny diskusí bude audiovizuálně zaznamenáváno nejen pro archivní záznam, ale především pro online streamované vysílání prostřednictvím internetu. Online vysílání bude dostupné přímo z titulní stránky Českých médií (www.ceskamedia.cz) po celou dobu konání konference. Informace o konferenci i programu najdete na webovém konferenčním speciálu http://krumlov­.ceskamedia.cz.