Hlavní navigace

Víkend patřil finále projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou

[Tisková zpráva] Pražské Kongresové centrum včera roztančily týmy z dětských domovů z celé České republiky. Konalo se tam totiž závěrečné velké finále celoročního projektu TV Nova a občanského sdružení Dětské domovy v pohybu s názvem Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou. V tanečním a pěveckém úsilí přišla všechny děti aktivně podpořit třicítka tváří známých z pořadů TV Nova, např. Markéta Fialová, Karel Voříšek, Adéla Gondíková, Miluše Bittnerová, Tomáš Krejčíř, Michaela Ochotská, Kristina Kloubková, Ivana Jirešová, Jiří Babica a mnoho dalších.

Sdílet

Praha 15. listopadu 2010 – Jedenáctihodinový maratón aerobiku, hip hopu, orientálního tance a muzikálových vystoupení absolvovalo v sobotu 13. listopadu v pražském Kongresovém centru přes 300 dětí z 29 dětských domovů z celé ČR, mj. z Ústí nad Labem, Mariánských Lázní, Frýdku Místku, Humpolce, Jemnice, Čeladné, Kašperských Hor, Kroměříže, Tišnova, Mikulova, Nymburku, Zlína či Plzně. Po celoročním tréninku pod vedením známé cvičitelky Hanky Kynychové a jejího týmu profesionálních lektorů se děti utkaly ve finále 3. ročníku projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou.

Ředitelka marketingu TV Nova Miloslava Nováková v úvodu poděkovala dětem a jejich vychovatelům za úsilí, které je dovedlo až do finále Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou. „Jsem ráda,“ prohlásila, „že tento projekt povzbuzuje v dětech touhu a možnost zdokonalovat se ve svém talentu a snahu ukázat, že v životě není nic bez poctivého tréninku a úsilí.“

Se svými originálními choreografiemi pak již defilovalo na jevišti jedno družstvo za druhým pod vedením svých patronů – tváří televize Nova. Letos mezi nimi nechyběli Markéta Fialová, Karel Voříšek, Kristina Kloubková, Michaela Ochotská, Mirek Vaňura, Miluše Bittnerová, Ivana Jirešová, Ondřej Pavelka, Jiří Babica, Ljuba Krbová, Adéla Gondíková, Tomáš Krejčíř, Tomáš Kraus, Lucie Benešová, Šárka Ulrichová, Tomáš Valík, Pavel Svoboda, Iveta Kořínková, Marta Ondráčková, Michal Jančařík, Láďa Ondřej, Kristýna Janáčková, Petr Vágner, Lenka Zahradnická, Martin Holec, Martina Háchová, Tomáš Matuška, Patricie Solaříková, Veronika Nová, Pavel Nečas a Václav Tittelbach. Všichni patroni se stali dětem po celý den kamarády i oporou při soutěži. Fandili jim, povzbuzovali je a někteří s nimi dokonce tančili a zpívali, jako třeba Adéla Gondíková a Patricie Solaříková.

„Přijmout patronství byla pro mě jednoduchá volba. S dětmi z Nymburka se znám už čtyři roky. Dělám jim patronku i mimo tento projekt. To je jasná srdeční záležitost. Jsem ráda, že se „mé“ děti letos poprvé zúčastnily Hejbejte se a pěkně si to užily. Rozhodně plánuju účast i příští rok,“ je si jistá představitelka sestřičky Elišky v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Miluše Bittnerová.

„Jsem tady už poněkolikáté. Jeden ročník jsem dokonce moderovala,“ říká herečka seriálu Ulice Ljuba Krbová, patronka DD Uherský Ostroh. „Je to šťastný projekt. Děti mají motivaci ne na jeden den, ale na celý rok, a hýbají se. A to je pro všechny strašně zdravé.“

Moderátorka Snídaně s Novou Marta Ondráčková, patronka DD Humpolec, také nepřijala patronát poprvé: „Loni to bylo super, a tak jsem se stala patronkou i letos. Je tady úžasná atmosféra, je nádherné vidět děti, jakou z toho mají radost a jaký kus práce odvedly. Těší mě, že jsem jim mohla pomoci i odbornou radou v kategorii muzikál, protože jsem tento obor vystudovala na JAMU.“

Osud dětí z dětských domovů není lhostejný ani Pavlu Nečasovi, kterého všichni znají ze seriálů Ulice a Okresní přebor a který byl patronem DD Čeladná: „Pro děti je obrovský zážitek sejít se tady spolu, změřit své síly, a ještě se potkat s těmi, které vídají v televizi. Potlesk za odvedenou dřinu je pro ně tou největší odměnou.“

A všechny děti si celý den pěkně užívaly. Tančilo se nejen soutěžně na jevišti, ale i kvůli tréninku a také pro zábavu v hledišti. Krátké přestávky mezi jednotlivými vystoupeními zpestřili dětem i publiku svým zpěvem Gipsy.cz, Jan Bendig, David Deyl, Madalena Joao, zpěváci muzikálu Děti Ráje v čele s Míšou Noskovou, Vlasta Horváth, Zbyněk Drda a herec Martin Holec, který byl patronem DD Mariánské Lázně. S obrovským nadšením se rovněž setkalo vystoupení Exhibiční jednotky Armády České republiky a Hybrid's Crew z talentové show Talentmania.

Výkony soutěžících posuzovala porota, složená z odborníků i laiků, a neměla jednoduchý úkol. Většina vystoupení byla takřka na profesionální úrovni. Nikdo ale nepřišel zkrátka. Šanci na zlaté, stříbrné a bronzové medaile dostali i ti zdánlivě méně zdatní z dopoledního finále, kteří se nedostali do odpoledního superfinále těch nejlepších z nejlepších.

Zlaté medaile si ze superfinále odvezli:
Aerobik Mini: DD Ústí nad Labem – Severní Terasa
Aerobik Kadet: DD Ústí nad Labem – Severní Terasa
Aerobik Junior: DD Kroměříž
Orientální tance: DD Štíty
Hip hop: DD Tišnov
Muzikál: DD Tišnov

Kromě těchto ocenění porota ještě udělila několik dalších cen. Nejlepší ceduli, pod níž se každý domov prezentoval, si vyrobily děti z DD Plesná. Soutěž o nejlepší tety či strejdy vyhrál DD Kroměříž, nejlepším aktivním patronem byla označena herečka Lenka Zahradnická, představitelka sestřičky Veverky ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Absolutním vítězem 3. ročníku charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou se stejně jako loni a předloni stal Dětský domov Ústí nad Labem – Severní Terasa.

Více na www.nova.cz