Hlavní navigace

Víkend s českou komedií na kanálech skupiny Nova

[Tisková zpráva] Mimořádný večerní program s českými komediemi připravily pro své diváky pro nadcházející víkend televizní kanály skupiny Nova. Na televizní premiéru úspěšné komedie Vy nám taky, šéfe! se mohou diváci těšit v sobotu 22. května 2010 od 20 hodin. Hořkou komedii Příběhy obyčejného šílenství uvádí filmový kanál Nova Cinema v neděli 23. května 2010, rovněž v prime time.

Sdílet

Praha 21. května 2010 – Televizní premiéru úspěšné komedie režiséra Martina Kotíka Vy nám taky, šéfe! vysílá v sobotu 22. května 2010 v hlavním večerním programovém čase televize Nova, která se na vzniku snímku podílela jako koproducent. Příběh potvrzuje, že i podceňovaní černí koně mohou v životě vyhrát, pokud opravdu chtějí a snaží se o něco, na čem jim opravdu záleží. A také že některé věci udělat musíme, i když víme, že jsou nebezpečné a nemají téměř naději na úspěch, protože prostě víme, že je to správné. A navíc si u toho můžeme užít i spoustu legrace, byť šibeniční. A to už za trochu rizika stojí. V hlavní roli rozehraje herecký koncert Václav Vydra, neméně skvěle mu sekundují Iva Janžurová, Jiří Langmajer, Mahulena Bočanová, Pavel Šimčík, Jan Zadražil, Sandra Nováková a další.

Hořkou komedii Příběhy obyčejného šílenství, která byla oceněna Českým lvem za zvuk a za mužský herecký výkon ve vedlejší roli pro Miroslava Krobota, vysílá v neděli 23. května 2010 ve 20 hodin filmový kanál Nova Cinema. Vyprávění o ženách, mužích, milostných vztazích, drobných vyšinutostech a různých podobách lásky natočil režisér Petr Zelenka podle vlastní úspěšné divadelní hry. Úspěšný režisér kultovních filmů Knoflíkáři a Rok ďábla se pustil do tragikomické love story, v níž různé podoby lásky představují zároveň různé podoby šílenství. Na projektu se rovněž podílela jako koproducent televize Nova.

Hlavní hrdina, třicátník Petr v podání Ivana Trojana, tolik usiluje o Janu (Zuzana Šulajová), že se uchýlí až k černé magii, Jana zase k navázání vztahů využívá opuštěnou telefonní budku. Petrova matka prolévá krev na humanitární účely a posílá balíky do Bosny a Petrova otce náklonnost k mladé ztřeštěné umělkyni vrátí od letargického pozorování bublin v pivu do společnosti. Dále hrají Nina Divíšková, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Jiří Bartoška, Zuzana Bydžovská a další.

Milovníci české komedie jistě ocení i romantickou komedii Setkání v červenci, v hlavních rolích s Danielou Kolářovou a Oldřichem Kaiserem (Nova, neděle 23. května 2010, 13.40), lahůdku pro pamětníky Roztomilý člověk (Nova, sobota 22. května 2010, 12.30) či nestárnoucí dětskou komedii Chobotnice z II. patra (Nova Cinema, sobota 22. května 2010, 15.45) a úsměvný příběh režiséra Jiřího Hanibala Neohlížej se, jde za námi kůň (Nova, sobota 22. května 2010, 14.05).