Hlavní navigace

Víkend s mottem Coby kdyby

[Tisková zpráva] Co by bylo, kdyby se dobývání severního pólu nestalo jedním velkým podvodem? – Josef Kubeš nás vtáhne do drsného soupeření o dobytí nejsevernějšího bodu Země na počátku 20 století. Nečekejte však fair play chování polárníků. Máme před sebou závod plný podvodů, bezohlednosti a lidských tragédií.

Sdílet

Co by nastalo, kdyby do jednoho hotelu přijelo tisíc hostů najednou? – Šárka Konířová vyrazila do Liberce, aby nás vzala do zákulisí jednoho z největších hotelů u nás.Má rozlohu šesti fotbalových hřišť a opravdu nabízí přes tisíc lůžek. A přitom tu pracuje jen necelá padesátka stálých zaměstnanců. Reportérka Víkendu tu natáčela před týdnem a špiónsky sledovala, jestli a jak se dá ukočírovat nápor velikonočních hos­tů.

Jak by reagovali fanoušci, kdyby slovenská zpěvačka Marika Gombitová znovu vystoupila a zazpívala? – Marika Gombitová se před lety uzavřela před světem, neukazuje se na veřejnosti ani nevystupuje. Její hlas však slyšíme stále a její balada Vyznanie byla v roce 2007 dokonce oceněna jako Slovenský hit století. Adéla Klingohrová se s ní snažila spojit, a když se jí to nepovedlo po telefonu, vydala se za ní na Slovensko.

Co by nastalo, kdyby Hitler vyhrál 2. světovou válku? – Ne všechno jsou pouhé spekulace, pro spoustu hypotéz totiž existují reálné podklady. Hitler a jeho lidé mysleli totiž opravdu hodně dopředu a některé ze známých plánů nám poodhalí Zuzana Jiroušová.

V Japonsku se třese země v průměru každých pět minut. – Proto jsou Japonci již od dětství připravováni na pohromu. V posledních týdnech jsme s úžasem sledovali jejich ukázněnost i statečnost. Zuzana Jiroušová nám ukáže, jak se stavějí domy, které odolávají i velmi silným otřesům. Dozvíme se, proč se pagody nehroutí a že i čeští architekti navrhují stavby pro zemi vycházejícího slunce.

A co musí vydržet věci kolem nás, aby nám neublížily? Existují dokonce normy pro hoření plyšáků a natahování méďů na skřipci. Uvidíme v magazínu Víkend již v úterý!

Víkend, v úterý 3. května 2011 ve 21.30

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).