Hlavní navigace

Víkend s nepřítelem

[Tisková zpráva] Harrison Ford, Orlando Bloom a Julia Robertsová tentokrát v Prima kině ukáží, jak se umí vypořádat s nebezpečným protivníkem. O tomto víkendu bude mít podobu terorismu, rozdílného náboženství i vlastního manžela.

Sdílet

„Dále již nebudeme tolerovat porušování a znesvěcování základních lidských práv. Již se nebudeme bát. Strach ať nyní mají teroristé!“ prohlásí v pátek večer Harrison Ford v roli amerického prezidenta Jamese Marshalla. Snímek Air Force One, který mohou diváci sledovat v Televizi Prima v pátek 30. října od 21.20 hod, vykládá příběh, v němž speciální úderná jednotka zajme kazašského diktátora Radeka. Ten totiž ohrožoval mír a krutě terorizoval vlastní obyvatelstvo. Zbylí teroristé se však nezaleknou a začnou pečlivě chystat ďábelskou odvetu. V přestrojení se dostanou až na palubu prezidentova letadla Air Force One. Prezident však k překvapení všech unikne a jako správný válečný veterán z Vietnamu se ukrývá ve spodní palubě a hledá vhodnou zbraň, jak teroristy zlikvidovat… Akční snímek, v němž Harrison Ford ztvárnil jako už tolikrát prezidenta spojených států má na svém kontě režisér Wolgang Peterson, známý především díky svým režijním výkonům u historického filmu Troja, nebo v legendárním Nekonečném příběhu. A Harrison Ford? Ten je v poslední době propírán v médiích hlavně kvůli údajnému natáčení pátého Indiana Jonese.

Sobota od 20.00 hod přivede diváky Prima kina do Království nebeského. Režisér snímku Ridley Scott zde mistrně vypráví o křížové výpravě očima mladého rytíře Baliana, který odchází na kraj známého světa bojovat za svůj ideál. Oživuje mystiku rytířského rebelanta a zobrazuje dávný boj mezi muslimy a křesťany o Svatou zemi, jenž se sice odehrál před tisíci lety, ale sahá svými důsledky až do přítomnosti. Historický příběh se soustředí na rytíře Baliana z Ibelinu, který se stane hrdinou, když se pevně postaví proti věrolomnosti v křesťanském spojenectví a vede obyvatele Jeruzaléma v chrabrém boji proti Saladinově saracénské armádě. Hlavní roli ve filmu vytvořil Orlando Bloom, proslavený postavou Legolase v Pánu prstenů. Mezi další účinkující herecké hvězdy pak patří Liam Neeson či Jeromy Irons, jenž si zahrál Tiberia, či David Thewlis z Harryho Pottera. Fascinující námět a herecké celebrity, co víc si lze přát pro sobotní zábavu…

Na závěr víkendu, v neděli 1. listopadu, bude od 22.15 hod Prima kino u toho, jak tráví Julia Robertsová své Noci s nepřítelem. Psychologický thriller o ženě, která se pokusila uniknout z manželství horšího než peklo, je plný napětí a nečekaných zvratů. Když si totiž Laura (neboli Julia Robertsová) brala Martina (alias Patrick Bergin), neměla potuchy o hloubce jeho kruté vášně. Navenek sice působili jako ideální pár – ona krásná a dokonalá hospodyňka, on pohledný a úspěšný manžel – ale zdání klame a věci nejsou takové, jak se zdají. Aby Laura unikla svému násilnickému muži, který se pro ni stal noční můrou, je schopna riskovat cokoli a předstírá i svou vlastní smrt. Manžel se však nenechá ničím oklamat a vypátrá ji v jakékoliv končině. Herečka Julia Robertsová však cestuje daleko i v soukromí – v nedávné době totiž dotočila snímek z Indie, kde byla mimochodem místní celebritou. A tím rozhodně svou hereckou dráhu nekončí. Protože se smluvně upsala již k dalším deseti filmům, mají po delší době její skalní fanoušci opravdu co slavit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).