Hlavní navigace

Víkend v hávu napětí i animovaného smíchu

[Tisková zpráva] V pátek 2. dubna se od 20.00 hod představí divákům Prima kina Kim Basingerová a Chris Evans v hlavních rolích kriminálního thrilleru s názvem Cellular. Zcela obyčejná středoškolská učitelka Jessica, milující manželka a matka, je jednoho dne záhadně unesena. Nezná důvod ani své únosce. Jedinou šancí na přežití se jí stává mladík Ryan, kterému se náhodně dovolá mobilním telefonem. Ryan se rozhodne vyděšené cizí ženě pomoci, aniž by tušil, co všechno jej při záchraně může potkat. Hlavní motiv – záhadný telefonní hovor dvou neznámých osob – se zrodil u scénáristy Larryho Cohena po natočení slavného dramatu Telefonní budka. Cohen totiž tehdy vymyslel tolik scén, že se rozhodl napsat další projekt s podobným námětem.

Sdílet

Sobotní večer osvěží pokračování populární animované komedie Doba ledová 2 s podtitulem Obleva. V ní se vrací stará parta ve složení mamuta Mannyho, lenochoda Sida, tygra Diega a prehistorické krysoveverky Scrat. Všichni si zpočátku užívají tání ledu ve světě, který se rázem proměnil v obrovský vodní park plný skluzavek a bazénů, ale nic netrvá věčně. Mamut začne toužit po pravé lásce a jediná přežívající mamutí samička se jen těžko namlouvá. Tygr Diego naproti tomu skrývá velké tajemství – má hrůzu z vody. Ta ostatně časem přijde i na ostatní, když si uvědomí, že celosvětové tání není jen jedna velká zábava, ale také hrozba obrovské potopy. Druhý díl animované komedie zaznamenal v době svého uvedení nevídaný úspěch srovnatelný se snímky Úžasňákovi či Hledá se Nemo. Jeho celkový výdělek v kinech pak dokonce překonal díl první.

Od 23.20 hod se v neděli 4. dubna zahalí obrazovka kriminálním pláštěm v televizním filmu Nevěsta v černém. Jak se může tragicky vyvinout nejkrásnější den v životě, zakusí hlavní hrdinka Rosie, když je její vyvolený v den svatby zastřelen. Šokovaná čerstvá vdova se však nevzdává a rozhodne se na vlastní pěst vypátrat, co stálo za záhadnou vraždou jejího manžela. Brzy však zjistí víc, než si dokázala představit. Manželova smrt totiž souvisí s jeho minulostí, o které neměla Rosie dosud ani potuchy.