Hlavní navigace

Víkend v novém

[Tisková zpráva] Magazín Televizních novin Víkend změní dekoraci. Ze zbrusu nového, vzdušnějšího a barevnějšího studia, bude vysílán poprvé v pondělí 4. února.

Sdílet

Praha 22. ledna 2008 – Oblíbený publicistický magazín televize Nova Víkend bude 4. února, v den, kdy před 14 lety začala vysílat televize Nova, poprvé odvysílán z nového studia a s novým, moderním designem. I nadále mu bude dominovat červenobíle pruhovaný horkovzdušný balón, jako symbol romantiky, dobrodružství, touhy po objevech, dětských snů, důstojné elegance a také Víkendu. Změnil se však charakter studia. Jeho prostor se stane vzdušnější a barevnější.

První díl Víkendu z nového studia s novým designem bude mít shodný název se současným sloganem televize Nova Vy jste naše hvězdy a bude věnován jak hvězdám různých druhů, tvarů a skupenství, tak někdejší hvězdné hudební skupině Lunetic.

Co tedy diváky v pondělí 4. února čeká? Josef Kubeš se kvůli hvězdám odebral až na Onen svět. Nezkoumal však jen astronomická tělesa, ale i původ názvu této západočeské vesnice. Šárka Konířová si zvolila hvězdu jen jednu, zato řádně velikou. Ve své reportáži nás seznámí s tajemstvími pražského Letohrádku Hvězda. Dostane se i na někdejší hvězdy na nebi české populární hudby. Lunetici raketově vylétli vzhůru a zářili jako nova, stejně rychle však jejich hvězdná sláva pohasla. Jací byli před tím, než zpívali sladkou písničku Máma a čím se zabývají v současné době, to prozradí reportáž Petra Bělíka. Hvězd se bude nepřímo týkat i příspěvek z cyklu Co člověk vydrží. Hledíme na ně okem, které dokáže vnímat 10 milionů barev a odstínů, okem, které nám zprostředkovává 80% informací z okolí a obraz aktualizuje vždy po 60 milisekundách. Cestu světla od hvězd až do mozku zmapovala Šárka Konířová

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).