Hlavní navigace

Víkendová programová nabídka ČT1 měla u diváků velký úspěch

[Tisková zpráva] Víkendové vysílání České televize slavilo u televizních diváků značný úspěch, a to bez výjimky s pořady z vlastní produkce.

Sdílet

V pátek 3. 10. na ČT1 začal divácky vysoce atraktivní televizní večer v primetimovém čase pokračováním seriálu Nemocnice na kraji města – nové osudy. Další pokračování příběhů z borské nemocnice diváky zřejmě upoutalo natrvalo. Rozhodování primářky Alžběty Čeňkové (Eliška Balzerová) ohledně přijetí nového doktora ortopedie Kryštofa Pavelky (Richard Krajčo) sledovalo 1 milion 533 tisíc dospělých diváků, což znamená 17,6 % při podílu na publiku 41,82 %. Druhý díl z nové série tak u diváků dopadl ještě lépe než první, který Česká televize vysílala minulý pátek.

Milionovou hranici divácké sledovanosti na ČT1 v pátek večer pokořily ještě dva další oblíbené pořady: 13. komnata a Uvolněte se, prosím. Životní zápas slavného herce Pavla Landovského s těžkou mrtvicí sledovalo 1 milion 316 tisíc televizních diváků, což je 15,1 % při podílu na publiku 38,16 %. Průvodcem dokumentu byl herec Jaroslav Dušek.

Uvolněte se, prosím tradičně bavilo diváky ostrou satirou, tentokrát na účet hostů Františka Nováka, Terezy Voříškové a Jaroslava Kmenta. Talk show Jana Krause si nenechalo ujít 1 milion 327 tisíc dospělých diváků, což reprezentuje 15,3 % a podílu 42,47 %.

Sobotní večer 4. 10. na ČT1 jen potvrdil preference televizních diváků. Další z pořadů, které nabídla Česká televize Galashow s latinou opět bodoval. Finále nejprestižnější soutěže Grand Slam v latinskoame­rických tancích, který obohatili protagonisté soutěže StarDance vidělo 1 milion 141 tisíc diváků starších 15 let, což je 13,1 % a podílu na publiku 33,96 %.

Úspěšný víkend ve vysílání České televize zakončila neděle 5. 10. Již v podvečer se na televizní obrazovku vrátila nestárnoucí princezna Arabela, která okamžitě zaujala především dětské diváky. První z jejích dobrodružství sledovalo 8,8 % dětí ve věku od 4 do 14 let, což je 93 tisíc dětí při podílu na publiku 44,70 %. Spolu s nimi se dívalo i 587 tisíc dospělých diváků, to znamená 6,8 % při podílu 24,73 %.

V hlavním vysílacím čase pro změnu se svými výkony kraloval Miroslav Donutil v komediálním triptychu na téma Otcové a synové v pořadu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Povídky s názvem Papahotel, Mendelovi a Soutchán vidělo 1 milion 314 tisíc dospělých diváků, což je 15,1 % při podílu na publiku 31,05 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).