Hlavní navigace

Víkendový program České televize byl pro diváky velmi atraktivní

[Tisková zpráva] Vysílání České televize během uplynulého víkendu opět potvrdilo kvalitu a vysokou atraktivnost pro diváky. Televizní show Jana Krause, třetí řada oblíbené taneční soutěže StarDance a diskusní pořad Václava Moravce přilákaly diváky k obrazovkám i o prvním listopadovém víkendu.

Sdílet

Nevyčerpatelná zásoba zajímavých hostů, v kombinaci s břitkým jazykem moderátora a herce Jana Krause přivábila diváky k pořadu Uvolněte se, prosím na ČT1 spolehlivě i minulý pátek 31. října večer. Filip Sajler a Ondřej Slanina nebo-li televizní Kluci v akci spolu s moderátorkou a modelkou Hanou Mašlíkovou a prvním certifikovaným hrobníkem v ČR Jiřím Svobodou dokázali pobavit 17,2 % dospělých diváků, což je 1 milion 494 tisíc při podílu na publiku 47,91 %.

Oblíbená talk show dosáhla třetí nejlepší sledovanosti v tomto roce. Letos zatím nejúspěšnějším dílem celé série byl lednový pořad (4. ledna) s režisérem Zdeňkem Troškou, krasobruslařkou Nellou Simaovou a záhadologem Milanem Doležalem jako hosty, který vidělo 17,3 % dospělých diváků, což představuje 1 milion 506 tisíc diváků, při podílu na publiku 43,34 %.

Pokračování velkolepé taneční soutěže StarDance III …když hvězdy tančí otevřelo sobotní večer na ČT1. Přímý přenos, kterým již tradičně provázeli Tereza Kostková a Marek Eben, sledovalo 19 % diváků, což reprezentuje 1 milion 649 tisíc dospělých, při podílu na publiku 43,87 %.

První díl již třetí řady soutěže tak překonal zájem o začátek předchozí série, který 3. listopadu minulého roku vidělo 16,3 % diváků starších 15 let, to je 1 milion 401 tisíc diváků, při podílu na publiku 33,93 %.

V neděli vysílala Česká televize mimořádné vydání Otázek Václava Moravce v přímém přenosu z afgánského hlavního města Kábulu. Mezi hlavními hosty pořadu byla ministryně obrany Vlasta Parkanová, místopředseda PS PČR Lubomír Zaorálek a náčelník generálního štábu Armády ČR Vlastimil Picek. V pořadu ale také vystoupili generální tajemník NATO Jaap de Hoop Scheffer, zástupci afghánské vlády, místní správy a armády nebo velitel českého vojenského kontingentu pplk. Pavel Lipka.

Speciální vysílání vlajkového diskusního pořadu České televize na ČT1 zasáhlo celkem (počet všech diváků, kteří se dívali alespoň tři minuty kontinuálně) 899 tisíc diváků starších 15 let při průměrné sledovanosti 4,9 % a podílu na publiku 20,10 %. Pořad byl jako vždy vysílán nejen na programu ČT1 (první část), ale i na zpravodajské stanici ČT24 (první a druhá část). Dohromady tak ojedinělé vydání vidělo celkem v průměru přes půl milionu dospělých diváků (517 tisíc).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).