Hlavní navigace

Víme kdo má jaký plat

[Tisková zpráva] Společnost aprace.cz, v.o.s. dnešním dnem zveřejnila internetový portál www.platy-mzdy.cz, jedná se o kalkulátor, který vypočítává plat podle kraje, konkrétní pracovní pozice, ale také pohlaví, věku, doby zaměstnání a velikosti podniku.

Sdílet

Z kalkulátoru můžete např. zjistit, že číšnice v Praze má plat v průměru o pět tisíc nižší než její mužský kolega. Dělník v Plzeňském kraji pracující ve firmě do deseti zaměstnanců si měsíčně v průměru vydělá o čtyři tisíce méně než kdyby pracoval v největších firmách. Nebo, že programátor ve věku od 20 do 29 let si v Libereckém kraji s jednoroční praxí může v průměru přijít na více než 24 000 Kč. Ale příjmy programátorů ve stejném věku se čtyřletou praxí přesahují v průměru 31 000 Kč.

Uživatelům internetu tak přinášíme užitečný nástroj, který pomůže např. absolventům škol ohodnotit vlastní osobu na pracovním trhu, kam fakticky poprvé vstupují. Nebo naopak zaměstnavatelům při rozhodování o výši nabízené mzdy uchazečům o zaměstnání. Kalkulátor čerpá aktuální data zveřejněná ČSU a průběžne bude aktualizován.