Hlavní navigace

Vint Cerf, Otec Internetu, živě na iDNES.cz

[Tisková zpráva] Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál iDNES.cz bude ve čtvrtek 5. dubna na své webové televizi www.idnes.tv živě vysílat přednášku Otce Internetu, viceprezidenta společnosti Google Vinta Cerfa.

Doba čtení: 1 minuta

Ten vystoupí na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze a témata jeho přednášky budou budoucnost Internetu a jeho plány na meziplanetární Internet. Setká se také s představiteli univerzit, s vědci, studenty i širokou veřejností, aby s nimi na tato témata diskutoval.

Vinton G. Cerf (*1943) je spoluvynálezcem rodiny protokolů TCP/IP, díky kterému vznikl Internet. Proto se mu přezdívá Otec Internetu.

Přímý přenos přednášky s českým překladem (on-line streaming v různých kvalitách podle možností připojení) bude možné sledovat zítra 5. dubna od 14:30 na zpravodajském serveru iDNES.cz.

„Jsme potěšeni, že můžeme umožnit tisícům čtenářů, kteří se nedostanou na přednášku Vinta Cerfa osobně, sledovat ji živě v naší internetové televizi iDNES.tv (http://www.id­nes.tv),“ řekl ředitel iDNES.cz Jaroslav Kábele. „Pro přenos využijeme kapacit akademické sítě CESNET,“ dodal.

iDNES.cz je mediálním partnerem návštěvy Vinta Cerfa v Praze a jako jediné on-line medium získal exkluzivní rozhovor, který na stránkách http://techne­t.idnes.cz vyjde zítra v podvečer.