Hlavní navigace

Vint Cerf, Otec Internetu, živě na iDNES.cz

[Tisková zpráva] Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál iDNES.cz bude ve čtvrtek 5. dubna na své webové televizi www.idnes.tv živě vysílat přednášku Otce Internetu, viceprezidenta společnosti Google Vinta Cerfa.

Sdílet

Ten vystoupí na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze a témata jeho přednášky budou budoucnost Internetu a jeho plány na meziplanetární Internet. Setká se také s představiteli univerzit, s vědci, studenty i širokou veřejností, aby s nimi na tato témata diskutoval.

Vinton G. Cerf (*1943) je spoluvynálezcem rodiny protokolů TCP/IP, díky kterému vznikl Internet. Proto se mu přezdívá Otec Internetu.

Přímý přenos přednášky s českým překladem (on-line streaming v různých kvalitách podle možností připojení) bude možné sledovat zítra 5. dubna od 14:30 na zpravodajském serveru iDNES.cz.

„Jsme potěšeni, že můžeme umožnit tisícům čtenářů, kteří se nedostanou na přednášku Vinta Cerfa osobně, sledovat ji živě v naší internetové televizi iDNES.tv (http://www.id­nes.tv),“ řekl ředitel iDNES.cz Jaroslav Kábele. „Pro přenos využijeme kapacit akademické sítě CESNET,“ dodal.

iDNES.cz je mediálním partnerem návštěvy Vinta Cerfa v Praze a jako jediné on-line medium získal exkluzivní rozhovor, který na stránkách http://techne­t.idnes.cz vyjde zítra v podvečer.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).