Hlavní navigace

Virový radar on-line

[Tisková zpráva]

Sdílet

Virový radar on-line

Praha, 16. září 2004 – Statistika rozšíření virů, které v ČR ohrožují elektronickou poštu, je nyní přístupná on-line na na http://virovy­radar.seznam.cz. Jedná se o společný projekt firem Seznam.cz, a.s. a Eset software spol. s r.o.

Například informace o nejrozšířenějším viru za posledních 24 hodin naleznou uživatelé elektronické pošty na unikátním virovém radaru. Server vytvořila společnost Seznam.cz a společnost Eset software za použití antivirového systému NOD32. Úvodní stránka virového radaru umožňuje získat základní přehled o aktuální virové situaci. Jednotlivé viry jsou pojmenovány, je ohodnocen stupeň jejich nebezpečnosti, zaznamenán průběh šíření v čase apod.

Většinu informací je možno sledovat v časovém horizontu dne, týdne, měsíce a roku. Statistiky jsou aktualizovány přibližně každou hodinu. K dispozici jsou tak údaje o nejrozšířenějších druzích infiltrací a průběhu jejich šíření. To skýtá možnost ověřit si na reálných číslech, jak pravdivé jsou poplašné zprávy o virových epidemiích.

Většina údajů pochází z kontroly pošty na freemailových serverech Seznamu. V současnosti to představuje více než 2,5 mil. e-mailů denně. Vzhledem k tomu, že freemail Seznamu je nejrozšířenějším e-mailen české internetové populace, jedná se o reprezentativní obraz lokální virové situace v České Republice.

Eset software spol. s r.o., dceřiná společnost výrobce antivirového systému NOD32 a oficiální distributor pro ČR. Antivirový systém NOD32 společnosti Eset s.r.o. je již více než 12 let komplexním antivirovým zabezpečením pro korporátní klienty, střední a malé podniky i domácí uživatele. NOD32 je světově uznávaným a užívaným produktem v 12 jazykových mutacích. Obdržel rekordní počet ocenění VB100% Award časopisu Virus Bulletin a bezpočet dalších významných cen. Zákazníky si NOD32 získal především svými detekčními schopnostmi, velkou rychlostí skenování, minimálním zatížením operačního systému a uživatelsky přívětivým prostředím.

Kontakt Eset software spol. s r.o.:

Juraj Ferenc
ředitel společnosti
Eset software spol. s r.o.
Nad Štolou 4, 170 00 Praha 7
tel.: +420 220 570 478
http://www.nod32.cz

Tiskové zprávy, statistiky a další informace o aktivitách společnosti Seznam.cz, a.s. naleznete na PRblogu Seznam.cz na adrese http://PR.seznam.cz

Kontakt Seznam.cz:

Hana Bakičová
Tisková mluvčí
Seznam.cz, a.s.
hana.bakicova@fir­ma.seznam.cz
tel +420 234 694 111
gsm +420 602 259 026
http://PR.seznam.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).