Hlavní navigace

Virtualizační infrastruktura Citrixu bude podporovat Microsoft Windows Server 2008

[Tisková zpráva] FORT LAUDERDALE, Florida – 28. ledna 2008 – Společnost Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámila úplnou podporu pro Microsoft Windows Server 2008 a Windows Server 2008 Hyper-V. Tato možnost pomůže zajistit součinnost a vzájemnou kompatibilitu s platformou Windows pro řešení virtualizace desktopů pomocí Citrix XenDesktop™ a rovněž pro řešení virtualizace serverů pomocí XenServer™.

Sdílet

Oznámení znamená další rozšíření dlouhodobé podpory společnosti Citrix pro platformu Windows Server jako základu pro její vlajkový produkt Citrix Presentation Server™. Presentation Server zajišťuje kompletní firemní systém pro poskytování aplikací na bázi Windows. Již 18 let trvající vztah mezi oběma společnostmi a také úsilí o neustálou inovaci na platformě Windows vedly ke zvýšení součinnosti a dalšímu rozšíření sady dynamických virtualizačních služeb Citrixu pro zákazníky Microsoftu.

„Vytvořili jsme se společností Microsoft hodnotný partnerský vztah, který pomáhá zákazníkům lépe zužitkovat jejich investice do technologií Microsoftu. Rozšíření našich inovací na Windows Server 2008 a Windows Server 2008 Hyper-V nám umožňuje dále pokračovat v nabídkách nejrozsáhlejší firemní virtualizační infrastruktury, která podporuje platformu Windows,“ řekl Mark Templeton, prezident a CEO Citrix Systems. „Datové centrum se rychle stává zprostředkovatelem pro poskytování aplikací a desktopů z dynamické serverové infrastruktury. Nabídka dalších možností a výkonných řešení pro virtualizaci desktopů, aplikací a serverů dokládá vedoucí roli Citrixu v tomto oboru a sdílení naší vize s Microsoftem.“

Přidaná hodnota pro Windows Server 2008
Virtualizační infrastrukturní produkty Citrixu podporují rozsáhlou sadu „dynamických virtualizačních služeb“, které poskytují hlavní komponenty end-to-end virtuální infrastruktury – od serverů přes aplikace až po desktopy. Tyto podpůrné technologie sahají od základních inovací v protokolech pro poskytování virtuálních prostředků až po převratné novinky ve streamování pracovních úkolů aplikace. Nové dynamické virtualizační služby, například streamování virtuálního stroje (virtual machine – VM) v reálném čase, součinnost VM, velmi výkonné VM úložiště dat a vysoká dostupnost VM umožní Citrixu v budoucnu dále obohatit Windows Server 2008 Hyper-V prostřednictvím řešení XenServer pro virtualizaci serverů a XenDesktop pro virtualizaci desktopů.

Jako součást svých služeb pro zajištění součinnosti VM vyvíjí společnost Citrix také technologii, která umožní přenositelnost VM mezi řešením XenServer a Windows Server 2008 Hyper-V. Podporou Xen hypervisoru a Windows Server 2008 Hyper-V umožní společnost Citrix IT organizacím posílit heterogenní virtualizační prostředí pro různé pracovní úkoly, datová centra nebo provozní jednotky v rámci organizace.

„Microsoft a Citrix sdílejí společnou vizi se zaměřením na vývoj end-to-end výpočetního prostředí, které je flexibilní, dynamické a schopné reagovat na změny pracovní činnosti,“ řekl Bob Muglia, hlavní viceprezident oddělení Server and Tools Business v Microsoftu. „Tím, že pomáháme zajistit součinnost dosavadních a nových technologických platforem, například Windows Server 2008, zlepšujeme využití technických prostředků a celkových nákladů na vlastnictví, abychom zvýšili rychlost a pružnost podnikání a strategickou hodnotu pro všechny obchodní partnery.“

End-to-end virtualizační řešení Citrixu
Citrix nabízí nejkomplexnější end-to-end virtualizační portfolio:

Virtualizace serverů na bázi Windows pomocí řešení XenServer: Produktová řada XenServer je firemní serverové řešení pro virtualizaci serverů v datovém centru jako flexibilní soustavy prostředků pro zpracování a ukládání dat. XenServer spojuje rozsáhlé možnosti virtualizace serverů s bezkonkurenční škálovatelností, výkonem a snadností použití. Tato řada obsahuje produkty od bezplatného snadno použitelného jednoserverového řešení XenServer Express Edition až po komplexnější XenServer Enterprise Edition.

Poskytování aplikací na bázi Windows pomocí řešení Presentation Server: Presentation Server, který je používán 99 procenty zákazníků patřících do prestižního žebříčku Fortune Global 500, je de facto průmyslovým standardem pro poskytování aplikací na bázi Windows, který nabízí nejlepší výkon, zabezpečení a úsporu nákladů. Presentation Server ukládá všechny aplikace Windows v jednom centrálním úložišti v datovém centru a poskytuje je koncovým uživatelům na vyžádání prostřednictvím inovativní technologie pro virtualizaci aplikací. Tato technologie odstraňuje nutnost instalovat nebo udržovat aplikace na jednotlivých uživatelských zařízeních a tím usnadňuje a zlevňuje testování, instalaci, údržbu a podporu aplikací. Tento systém poskytování aplikací vybírá automaticky nejvhodnější způsob poskytování v závislosti na uživateli, aplikaci a místě použití.

Virtualizace desktopů na bázi Windows pomocí řešení XenDesktop: XenDesktop je první kompletní systém pro infrastrukturu virtuálních desktopů (Virtual Desktop Infrastructure – VDI), který překonává omezení dosavadních produktů a zaručuje jednoduché, bezpečné a cenově výhodné poskytování Windows desktopů libovolnému pracovníkovi. Díky integraci tří klíčových technologií potřebných pro VDI – firemní infrastruktury VM, velmi rychlého řadiče pro poskytování desktopů a poskytování obrazu desktopu na vyžádání – bude XenDesktop schopen poskytovat virtuální desktopy z datového centra všem pracovníkům za nejnižší celkové náklady na vlastnictví a s maximální výhodností pro uživatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).