Hlavní navigace

Virtuální bary přicházejí

[Tisková zpráva] „Chytré okno“ s multifunkčním rozcestníkem, sledování televize, virtuální fandění u sportovních přenosů společně s ostatními, jednoduchý způsob vytváření vlastního, unikátního internetového profilu s možností vkládání videa nebo fotek – to jsou některé z novinek, které představil nový, multimediální XChat svým uživatelům.

Sdílet

XChat se na podzim zásadně mění a přináší několik novinek – dosavadní vzhled chatovacích místností bude upraven o „chytré okno“ (FlexiFrame) s multifunkčním rozcestníkem. V okně jsou na jednom místě odkazy na více než 200 volně přístupných televizních kanálů a uživatelé tak budou moci během chatování sledovat přímo v tomto okně vybrané televizní pořady, ať už se jedná o přenosy sportovních utkání, extrémní sporty, hudební videoklipy nebo aktuální zpravodajství.

Nový rozcestník nabídne chatujícím možnost sledovat sportovní přenos a virtuálně fandit s ostatními přímo z domova. Jednoduše vstoupí do místnosti, kde jsou ostatní fanoušci daného sportu, pustí si online přenos zápasu, a společně s nimi může na chatu hodnotit zápas a jednotlivé výkony sportovců. Užitečnou funkcí je upozorňování na jednotlivé zápasy a začátky zápasů. „Dáváme uživatelům téma hovoru, umožňujeme prožít nové, společné zážitky a online o nich hovořit, což jiné komunikační nástroje, jako např. Skype či ICQ neumožní“ říká Jan Horyna, manažer XChatu.

Další novinkou jsou vylepšené profily jednotlivých uživatelů. Každý uživatel si může pomocí nabízených skinů upravit svůj profil včetně umístění libovolné fotografie na pozadí a barevné kombinace. Pro jednoduchost je připraveno i několik přednastavených vzhledů, které uživatel může dále upravovat dle libosti. Profily jsou napojeny na Fotoalba.cz a uživatel může jednoduše sdílet svoje fotografie také na XChatu. Nově do svého profilu může také vkládat videa.

,,Jednoduše řečeno, od nynějška má každý uživatel XChatu k dispozici svoji kabelovou televizi, na kterou se může dívat se svými přáteli, ať jsou kdekoliv a zadarmo“ říká Jan Horyna, manažer XChatu a doplňuje: ,,Například místnost SportBar je de facto klasickým sport barem s tím rozdílem, že tento virtuální bar není kapacitně omezen, má otevřeno nonstop, program řídíte vy a můžete jej navštěvovat, i když to máte od partnerky zakázané. Tímto krokem chceme především přilákat další uživatele z cílové skupiny mezi 20 až 35 lety“.