Hlavní navigace

Virtuální desktop Raydesk 2.5 finalistou soutěže IT produkt

[Tisková zpráva] Praha 29. říjen 2009 – Česká společnost Stickfish, specializující se na podnikové technologie Linux a UNIX, uspěla v soutěži „IT produkt 2009“. Její virtuální desktop Raydesk verze 2.5 postoupil do finále a v kategorii software se pokusí o získání prvenství.

Sdílet

Softwarový balík Raydesk plně virtualizuje desktopové prostředí běžného kancelářského počítače, takže veškeré klientské aplikace se spouštějí vzdáleně na serveru. Uživatel tak pracuje s jednoduchým bezúdržbovým terminálem, který jednotlivé aplikace pouze zobrazuje.

Mezi výhody tohoto řešení patří nižší poruchovost a spotřeba elektrické energie, prevence instalace a sdílení nelegálního obsahu, zvýšení bezpečnosti, centrální a inteligentní správa jakož i dlouhý životní cyklus se snadnou aktualizací hardwaru. Multiplatformní povaha, která umožňuje na virtuálním desktopu provozovat aplikaci z téměř jakéhokoli operačního prostředí, se v kombinaci s jednotlivými výhodami projevuje především vyšší efektivitou práce. Nezanedbatelným faktem pro komunikaci, údržbu i případné změny řešení Raydesk je skutečnost, že jde o výrobek ryze české společnosti Stickfish, která se stala dvakrát po sobě partnerem roku Sun Microsystems v oblasti x86 systémů.

O společnosti Stickfish
Stickfish je ICT firma specializující se na technologie enterprise Linux a UNIX. Naší strategií je dodávat ucelená řešení: od analýzy požadavků, nalezení nejvhodnější varianty až po školení a následnou technickou podporu nebo outsourcing správy. Poskytujeme řešení předních výrobců, jako jsou Sun Microsystems, IBM, Red Hat, Oracle či VMware, vyspělé síťové prvky Juniper Networks či Cisco Systems a dále vlastní vysoce bezpečné a rychlé řešení virtuálního enterprise desktopu Raydesk. Provozuje známý elektronický obchod 64bit.cz, stejně jako populární technicky orientované internetové portály AbcLinuxu.cz a ITBiz.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).