Hlavní navigace

Virtuální desktop Raydesk přichází s přelomovou verzí 3.0

[Tisková zpráva] Praha 10. června 2010 – Společnost Stickfish, specialista na technologie VDI (Virtual Desktop Infrastructure), uvádí na trh novou verzi multiplatformního virtuálního desktopového prostředí Raydesk. Verze 3.0 přináší spoustu novinek, které dále zvyšují uživatelský komfort. Dostupné aplikace je možné přetáhnout z menu na pracovní plochu nebo do vyhrazené části panelu.

Sdílet

Virtuální desktop Raydesk je unikátní v tom, že na rozdíl od jiných VDI produktů přináší na plochu aplikace z různých operačních systémů a serverů. Uživatel tak v rámci jednoho sezení může spouštět aplikace z platformy MS Windows, Linuxu, Solarisu, ale také AS400, QNX a dalších.

Jak Raydesk pracuje
Raydesk ke své činnosti využívá metodu virtualizace desktopů VDI založené na tom, že veškeré aplikace, včetně prostředí samotného operačního systému, jsou provozovány na serveru a k uživateli se dostávají prostřednictvím sítě LAN. Výhoda tohoto řešení spočívá ve svobodné volbě, zda připojit uživatele prostřednictvím běžného PC nebo tenkého klienta. Raydesk VDI je na systémové prostředky nenáročné a zároveň vysoce bezpečné řešení. Unikátní výhodou v porovnání s ostatními VDI platformami je razantní zvýšení výkonnosti zaměstnanců, kteří mají přístup pouze k těm aplikacím, které potřebují pro svoji práci. Uživatel na své ploše nenajde žádné aplikace, které nesouvisí s jeho pracovní náplní.

Zásadní novinky Raydesku ve verzi 3.0
Raydesk 3.0 přináší oproti předchozí verzi především vyšší komfort práce pro zaměstnance. Pro uživatele je k dispozici zcela nová podoba řídícího panelu, která zjednoduší činnosti jako je správa pracovních ploch či aplikačních oken, a nové místo pro rychlé spouštění aplikací tzv. Raydesk Drag Arena.

  • Raydesk nabízí nový model práce s okny aplikací, ve kterých je podporován tzv. seamless RDP režim pro přístup k aplikacím ze světa MS Windows.
  • Součástí vylepšení je rovněž možnost provést aktualizaci profilu desktopu uživatele přímo za běhu bez nutnosti odhlášení, restartu nebo znovunačtení.
  • Dále je Raydesk vybaven nově aplikačními toolboxy. To jsou malé aplikace, pomocí kterých lze seskupovat další aplikace do složek či automaticky řadit ikony na pracovní ploše.
  • Uživatelé ocení rozšířené možnosti úpravy svého prostředí, jako je například správa ikon na pracovní ploše, případně v panelu včetně konfigurace počtu pracovních ploch, změny pozadí apod.
  • Ve verzi Raydesk 3.0 je dostupná i funkce Menu Driven Desktop, která uživatelům umožňuje vytahovat si různé nabídky menu formou ikon na svou pracovní plochu či do vyhrazené části panelu.
  • V neposlední řadě přináší nový desktop Raydesk 3.0 možnost skinovatelnosti prostředí. Celý design pracovní plochy je uložen v jediném souboru, který nabízí možnost úpravy a customizaci celého vzhledu.
  • Základní cena pro nejmenší dodávaný počet virtuálních desktopů začíná na 100,– EUR na uživatele a dále klesá s nárůstem počtu uživatelů.

„S novou verzí přicházíme na trh téměř po roce velmi intenzivní práce a věříme, že vylepšení budou pro uživatele značným přínosem. Rozhodně nepodceňuji fakt, že řada našich zákazníků vyčkávala s pořízením VDI právě na nové funkce Raydesku.“ uvádí Filip Korbel, ředitel společnosti Stickfish. „Virtuální desktop Raydesk optimálně zapadá do současného trendu snižování investic a zároveň zvyšování efektivity práce zaměstnanců, protože rezervy je nyní nutné hledat úplně všude,“ dodává ještě Korbel.

Více informací k virtualizaci desktopů naleznete na www.raydesk.com, zde jsou k dispozici i náhledy nové verze 3.0