Hlavní navigace

Virtuální desktop Raydesk v nové verzi 2.5

[Tisková zpráva] Vyšší pohodlí uživatelů, vylepšená správa i bezpečnost

Sdílet

Praha 22. července 2009 – Česká společnost Stickfish, specializující se na podnikové technologie Linux a UNIX, uvádí na trh novou verzi 2.5 vlastního virtuálního desktopového prostředí Raydesk. Nová verze Raydesk 2.5 přináší celou řadu vylepšení zvyšujících pohodlí uživatelů, usnadňujících správu systému a zlepšujících celkovou bezpečnost.

Verze 2.5 oproti verzi 2.0 přináší následující zlepšení:

  • plná integrace správy prostředí Raydesk do centra systémové správy služeb operačního systému (Microsoft Windows Server 2003, RedHat, CentOS a další)
  • interaktivní instalační proces s možností přednastavení pro zautomatizování procesu instalace
  • podpora Secure LDAP (protokol LDAP přes SSL)
  • podpora 3D akcelerace VirtualGL přináší zlepšení výkonu 3D aplikací postavených na rozhraní OpenGL
  • širší možnosti nastavení rozložení klávesnice (CZ/EN/SK/…)
  • vylepšení grafického prostředí plochy Raydesk na virtuálním desktopu uživatele
  • grafické zobrazování kritických stavů s popisem události pro kolektivní informování uživatelů (dialogové okno s informací o chybě, například o údržbě databáze)

„Na vylepšeních jsme pracovali devět měsíců a pevně doufáme, že budou pro uživatele přínosem,“ uvádí Filip Korbel ze společnosti Stickfish. „Spolu s uvedením nové verze Raydesk 2.5 došlo zároveň k celkovému přepracování internetových stránek www.raydesk.com, kde lze najít zcela nové informace ze světa virtuálních desktopů,“ dodává.

Výhody virtualizovaných desktopů
Softwarový balík Raydesk plně virtualizuje desktopové prostředí běžného kancelářského počítače, takže veškeré klientské aplikace se spouštějí vzdáleně na serveru. Uživatel pracuje s levným a bezúdržbovým terminálem. Samotné desktopové prostředí běží na vzdáleném serveru a u uživatele se jednotlivé aplikace pouze zobrazují. Mezi výhody tohoto řešení patří nižší poruchovost, prevence instalace a sdílení nelegálního obsahu, zvýšení bezpečnosti, nižší spotřeba elektrické energie, centrální a inteligentní správa a dlouhý životní cyklus se snadnou aktualizací hardwaru. Přínosem je i vyšší efektivita a multiplatformní povaha, která umožňuje na virtuálním desktopu provozovat aplikaci z téměř jakéhokoli operačního prostředí. Nemalou výhodou pro komunikaci, údržbu i případné změny řešení Raydesk je také skutečnost, že jde o výrobek ryze české společnosti Stickfish, která se stala dvakrát po sobě partnerem roku Sun Microsystems v oblasti x86 systémů.

Více informací k tématu virtualizace desktopů lze najít na stránce www.raydesk.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).