Hlavní navigace

Virtuální desktopy VMware umožňují neomezenou práci s PC při nižších nákladech

[Tisková zpráva] PALO ALTO, Kalifornie 3. března 2008 — Společnost VMware, Inc., světový lídr v oboru virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, představila výhody technologií virtualizace desktopů více než 4 500 návštěvníků na světové konferenci VMware Europe2008 v Cannes. Zákazníci z celého světa, kteří zavedli platformu VMware pro virtualizaci serverů, jsou tak nyní připraveni začít využívat výhod virtualizace desktopů. Rozšířením platformy VMware na desktopy mohou administrátoři IT nasadit virtuální stroje na každém PC a poskytovat kompletní desktopové služby, které se snadno ovládají, rychle zavádějí, mají nižší náklady na údržbu, jsou neustále aktuální a mnohem bezpečnější.

Sdílet

Virtuální stroje, nasazené na desktopech, jsou chráněné proti katastrofě, výpadku, útoku nebo odcizení a jsou proto nejlepším prostředím pro provozování aplikací a ukládání uživatelských souborů a dat. Navíc jsou virtuální desktopy VMware vždy v aktuálním stavu, protože tisíce virtuálních strojů lze okamžitě aktualizovat z datového centra, aniž by byl nutný fyzický zásah na jediném počítači. Zaměstnanci pracující s virtuálními desktopy VMware mohou naplno využívat všechny funkce PC online i offline, což jim umožňuje pracovat z libovolného místa a s vyšší produktivitou.

„Virtualizace zásadně mění desktop a poskytuje lepší způsob řízení práce s desktopem,“ řekl Jeff Jennings, viceprezident pro desktopové produkty a řešení VMware. „Virtuální desktopy VMware umožňují fungování modelu one-to-many, což usnadňuje update na novou verzi aplikace, zavádění zcela nových aplikací nebo nasazení nejnovějšího operačního systému. VMware také umožňuje pracovníkům, aby měli svoje virtuální desktopy k dispozici na cestách nebo pracovali z domova.“

Tradiční způsob distribuovaného používání počítačů, kdy má každý ve firmě svůj vlastní PC nebo notebook zaplněný aplikacemi a daty, je nákladný, jeho správa je složitá a časově náročná a dá se jen velmi obtížně zabezpečit. Pomocí virtualizace desktopů, tj. jejich implementace na virtuálním stroji, který je řízen v rámci datového centra, kde se dá spravovat snadněji a s nižšími náklady, mohou pracovníci IT rychle, flexibilně a efektivně poskytovat nové desktopy zaměstnancům na libovolném místě.

Analytici firmy IDC předpovídají, že celkový trh infrastrukturních produktů pro virtualizaci desktopů překročí do roku 2011 hodnotu 1 miliardu dolarů.

Na proběhlé konferenci VMworld Europe firma představila tři nové prostředky pro virtualizaci desktopů, které dovolí organizacím rozšířit nasazení virtuálních desktopů pro tisíce uživatelů najednou a umožní pracovníkům online i offline přístup k desktopům a aplikacím:

  • Scalable Virtual Image – umožňuje organizacím rychle nasadit, aktualizovat a rozesílat obrazy desktopů na tisíce virtuálních strojů a provádět tak mnoho úkolů, které předtím s fyzickými PC zabraly spoustu hodin, během několika minut. Technologie Scalable Virtual Image přináší nižší provozní náklady díky jednoduché a rozšiřitelné správě obrazu desktopu a snižuje paměťové požadavky pro infrastrukturní prostředí virtuálních desktopů až o 90 procent.
  • Offline Virtual Desktop Infrastructure – umožňuje koncovému uživateli „vyzkoušet“ personalizované virtuální desktopy běžící na infrastruktuře virtuálního desktopu VMware na notebooku pro použití offline a pak „prověřit“ stejný desktop běžící v jejich infrastrukturním prostředí virtuálního desktopu. Tato technologie předvádí, jak může jediná infrastrukturní platforma virtuálního desktopu podporovat v budoucnu všechna firemní PC.
  • Application Virtualization Technology (dříve Thinstall) – VMware odhalí také beta verzi svého produktu pro virtualizaci aplikací s kódovým označením „Project North Star“, který by měl být běžně dostupný koncem tohoto roku. Virtualizace aplikací VMware, která vychází z produktu nedávno převzaté společnosti Thinstall, zjednodušuje nasazení a správu aplikace snížením času a námahy na testování, sestavení, instalaci a aktualizaci aplikací v prostředí fyzických a virtuálních desktopů.

„VMware znovu transformuje počítačový svět, tentokrát však se zaměřením na desktopy,“ uvedl Chris Tunnecliff, Group Infrastructure Architect v Aspen Insurance. „Prostřednictvím oznámených inovací na konferenci VMware Europe, VMware ukázal, jak se virtuální desktop podobá fyzickému desktopu z hlediska vnímání uživatele, ale jak vysoce překonává fyzické desktopy, pokud jde o správu a bezpečnost. Pomocí virtualizací desktopu od VMware přinášíme uživatelům složité a na prostředky náročné aplikace takovým způsobem, jaký by byl na fyzických systémech naprosto nemožný. Navíc jsme schopni dynamicky přidělovat zdroje jednotlivým uživatelům podle jejich požadavků v prostředí, které je mimořádně bezpečné a spolehlivé.“