Hlavní navigace

Virtuální Privátní Server je levnější

[Tisková zpráva] Virtuální Privátní Server (VPS) je název služby, umožňující rozdělení fyzického serveru na nezávislé sektory s nezávislým a odděleným administrátorským přístupem. Poskytuje ji společnost Gauzy.

Sdílet

PRAHA – Služba VPS (Virtuální Privátní Server), kterou poskytuje společnost Gauzy, je určena primárně uživatelům, kteří požadují individuální hosting webových aplikací s možností plné konfigurace, administrátorského přístupu a instalace vlastních aplikací. VPS rozdělí fyzický server na několik virtuálních s nezávislým přístupem, které mají z fyzického serveru vyhrazeny a sdíleny např. procesor, paměť, kapacitu disku a další prostředky.

„Tato služba poskytuje srovnatelné funkce s dedikovaným serverem, ale s nižší cenou a snadnější obsluhou,“ říká technický ředitel Gauzy Otakar Školoud. „Poskytuje neomezenou konektivitu 100 Mbps do sítě internet na páteři a je provozována na výkonných a spolehlivých serverech DELL PowerEdge. Je optimalizována pro hosting webových aplikací, mailu a dns. Uživatel tyto služby může snadno konfigurovat a spravovat pomocí ovládacího panelu Plesk. Ke každému VPS je ovládací panel Plesk zdarma pro 30 domén. Samozřejmostí je pravidelné denní zálohování každého VPS, okamžité zřízení a možnost testování zdarma po dobu 30 dnů.“

Službu VPS poskytuje Gauzy ve třech variantách – VPS Bronze, VPS Silver a VPS Gold, všechny pracují na platformě Windows s konektivitou 100 Mbps, adresou a neomezeným přenosem dat. Verze VPS se odlišují maximální agregací, dostupnou pamětí a prostorem na disku. Měsíční cena služby po třicetidenním užívání zdarma činí při roční platbě 824.- za zlatou, resp. 574.- a 408.- Kč bez DPH za stříbrnou a bronzovou variantu. Podrobnější informace na http://www.gau­zy.cz/virtual­ni-privatni-server/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).