Hlavní navigace

Virtuální průlety na serveru Turistika.cz

[Tisková zpráva] Spolecnost TURISTIKA, s.r.o., provozovatel turistického serveru TURISTIKA.cz pripravila pro uživatele novou aplikaci. Jedná se o tzv. VIRTUÁLNÍ PRULETY nad turistickými trasami. Prulety navazují na oblíbené aplikace – virtuální prohlídky, turistické trasy s grafy a diagramy, fotogalerie a další. Sekce virtuálních pruletu byla na serveru TURISTIKA.cz zprovoznena 25.03.2006

Sdílet

VIRTUÁLNÍ PRULETY jsou urceny pro turistické nadšence, milovníky map, virtuálních prohlídek a pro uživatele stávajících systému virtuálních turistických tras, který server turistika.cz nabízí verejnosti již nekolik let.

Virtuální prulety jsou se systémem tras úzce propojené a jejich zprovoznení je soucástí zmeny image serveru – navazuje zmeny v obsahu serveru a na novou podobu virtuálních turistických tras, která byla spuštena v minulých dnech.

Aplikace najde své uplatnení také ve verejných informacních systémech, v infosystémech regionální i nadregionální turistických center, prípadne v rámci mestských a obecních webu, do nichž muže být bez problému implementována. Virtuální prulety prináší do internetové virtuální turistiky zcela novou dimenzi. Tou je dynamický pohyb nad fotografickým mapovým dílem – leteckou fotomapou. Stupen zvoleného rozlišení, definice výšky a rychlosti letu ve spojení s reálnou turistickou trasou, cyklotrasou, silnicní trasou dává uživateli dojem skutecného letu, skutecného pohybu v prostoru, v reálném terénu. Trasy zacínají vždy v konkrétních logických bodech a mají reálný cíl. Jejich prubeh je dán rozcestími, križovatkami, významnými body. Každý tento turistický bod je definován zemepisnými souradnicemi, nadmorskou výškou, fotogalerií a detailním popisem.

Virtuální prulety a trasy na serveru TURISTIKA.cz:

Více na http://www.tu­ristika.cz a na http://sro.tu­ristika.cz

G