Hlavní navigace

Visa Europe a Monitise budou spolupracovat na rozvoji mobilních plateb

[Tisková zpráva] Londýn/Praha, 9. února 2011 – Asociace Visa Europe a společnost Monitise plc. uzavřely partnerství. Společně budou rozvíjet a zajišťovat služby mobilních plateb pro členské banky a finanční instituce po celé Evropě.

Sdílet

Visa Europe v uplynulých šesti letech investovala 0,5 miliardy euro do nového evropského systému zpracování transakcí mezi jednotlivými bankami v Evropě. Právě tato platforma bude hrát v dalším rozvoji mobilních plateb důležitou roli. Nová spolupráce urychlí vývoj a komerční využívání mobilních plateb a služeb. 

Asociace Visa Europe bude prostřednictvím exkluzivního partnerství plně využívat nejnovější technologie z oblasti mobilních plateb společnosti Monitise. Ta bude naopak významně pomáhat asociaci Visa Europe k rozvoji mobilních plateb. Společně tak členským bankám umožní rychlé uvedení tohoto nejmodernějšího způsobu placení na jednotlivé trhy a jeho rozšiřování po celé Evropě. V první fázi se spolupráce zaměří na rozvoj mobilní platformy asociace Visa Europe určené pro mobilní bezkontaktní platby, placení mezi uživateli, vedení účtů, aplikace věrnostních programů a další vysoce aktuální oblasti. 

„Vytvořili jsme platformu a službu pro zpracovávání finančních operací mezi bankami, která nemá ve světovém měřítku obdobu. Uzavřením této exkluzivní spolupráce se dostáváme do pozice, kdy poskytujeme mobilní služby opravdu širokého rozsahu a nejvyšší efektivity zpracování. Naše členské banky tak mohou nabízet mobilní platební služby jedinečného charakteru nejen svým zákazníkům, ale i samotným obchodníkům,“ říká Peter Ayliffe, generální ředitel asociace Visa Europe.

 
Alastair Lukies, generální ředitel společnosti Monitise, k nové spolupráci říká: „Dohoda mezi Monitise a Visa Europe je významným krokem. Uživatelé s tzv. chytrými telefony, kteří využívají mobilní platby a bankovnictví, kontrolují své účty přibližně 16–18krát za měsíc. To je třikrát častěji než prostřednictvím internetového bankovnictví. Z exkluzivního partnerství a inovací budou profitovat především samotní spotřebitelé.“ 

-Konec- 
 
 

O asociaci Vi­sa Europe

 
V Evropě je v současné době vydáno více než 400 milionů debetních, kreditních a komerčních karet Visa. Za uplynulých dvanáct měsíců (k červnu 2010) bylo prostřednictvím těchto karet nakoupeno zboží a vybrána hotovost v celkovém objemu přes 1,4 bilionu euro a 11,2 procent všech spotřebitelských výdajů v rámci Evropy je hrazeno prostřednictvím karty Visa, z toho přes 70 procent debetními kartami Visa. 
 
Visa Europe je členská asociace vlastněná a provozovaná více než čtyřmi tisícovkami  evropských členských bank. Asociace byla založena v červenci 2004. V říjnu 2007 se stala Visa Europe nezávislou na nové organizaci Visa Inc s exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou licencí na provoz v rámci Evropy.  
 
Jakožto specializovaný evropský platební systém dokáže asociace rychle a pružně reagovat na konkrétní požadavky evropských bank a jejich klientů – držitelů karet i obchodníků. Zároveň efektivně pomáhá naplňovat cíl Evropské komise vytvořit skutečný vnitřní trh pro platby. Visa je jedním z nejrozšířenějších platebních systémů světa. Visa/PLUS je jednou z největších světových sítí bankomatů nabízející přístup k místní měně ve ví­ce než 200 ze­mích světa.  
 
Více informací najdete na www.visaeurope­.com

O společnosti Monitise 

Monitise plc (LSE: MONI.L) je světovým leaderem řešení pro oblast placení prostřednictvím mobilních služeb. Disponuje jedinečnými a prověřenými technologiemi i odborností. Díky tomu umožňuje finančním institucím a dalším společnostem nabízet svým zákazníkům širokou nabídku bankovních služeb v oblasti mobilních plateb a bankovnictví. 

Své služby úspěšně poskytuje ve Velké Británii a USA, kde spolupracuje s FIS. Nyní úzce spolupracuje s řadou mezinárodních partnerů z celého světa při poskytování stejně bezpečných a kvalitních služeb mobilních plateb a bankovnictví. Mezi významné partnery společnosti patří Visa, VocaLink, FIS, HSBC, Lloyds TSB, First Direct, Royal Bank of Scotland, NatWest, Travelex, Ulster Bank, Standard Chartered Bank, Vodafone, Orange, O2, T-Mobile, 3 UK, US Bank, The Carphone Warehouse a First Eastern.  

Více informací najdete na www.monitisegrou­p.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).