Hlavní navigace

Visa spustila první větší pilotní projekt mobilních plateb ve Velké Británii

[Tisková zpráva] Společnost Visa oznámila, že se zúčastní projektu O2 Wallet, prvního rozsáhlejšího pilotního programu, v němž bude otestována technologie NFC (Near Field Communication) a možnost placení plateb mobilním telefonem.

Sdílet

Mobilním telefonem bude možné platit drobné nákupy, vstupné na různé akce a dokonce i jízdenky v prostředcích městské dopravy – k zaplacení bude přitom stačit jediné, totiž přiložit mobilní telefon ke čtečce. Pilotní projekt potrvá šest měsíců od 28. listopadu 2007 do konce května 2008 a v různých částech Londýna se jej zúčastní přes 500 lidí. Účelem projektu je otestovat funkčnost systému a zjistit, o jaké služby a funkce mají uživatelé v praxi zájem.

Sandra Alzett ze společnosti Visa k tomu říká: „Naše účast na projektu je důkazem tohoo tom, že rozvoj a komercializaci mobilních plateb bereme se vší vážnosti. Tento způsob platby chápeme jako druhý logický krok následující po uvedení bezkontaktní technologie Visa payWave.“

Účastníci projektu dostanou telefon Nokia 6131 – NFC s několika předinstalovanými aplikacemi NFC. Prostřednictvím tohoto telefonu pak budou platit za nejrůznější služby po celém Londýně. Během první fáze bude 225 účastníkům projektu nahrána do telefonu předplacená karta Barclaycard Visa. Tou budou moci platit položky do výše 10 liber v těch obchodech, které v současné době nabízejí platbu kartami Visa payWave. Ve druhé fázi projektu (od února do května 2008) bude k dispozici i ověřování PIN, platba nad 10 liber a možnost doplňování kreditu na předplacené karty.

Účastníci projektu budou požádáni o názory a připomínky, přičemž hlavní pozornost bude věnována tomu, zda jim tento způsob platby přijde pohodlný a bezpečný. Sandra Alzett říká: „Výhoda technologie Near Field Communication je v tom, že umožňuje zákazníkům přístup k celé řadě bezkontaktních funkcí prostřednictvím přístroje, který mají prakticky neustále při sobě, a který také neustále používají, tedy mobilního telefonu. Víme, že tento koncept je pro zákazníky přitažlivý atraktivní a doufáme, že právě rozběhnutý pilotní projekt nám ukáže, co pokládají za nejdůležitější.“

Projekt je součástí celosvětové iniciativy Visa Mobile Platform a platební řešení, které nabízí, je kompatibilní s globálními specifikacemi Visa pro mobilní platby. Tyto specifikace se v současné době testují v několika pilotních projektech po celém světě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).