Hlavní navigace

Visual Connection, a.s. spojuje síly s KIT digital

[Tisková zpráva] Visual Connection, systémový integrátor a ověřený dodavatel technologií pro broadcast, digitální média a IPTV v České republice s pobočkami v Bratislavě, Londýně a Dubai, byl s platností od 1. října 2008 převzat společností KIT digital. KIT digital je vedoucí globální poskytovatel IPTV technologií a interaktivních marketingových řešení; současně je veřejně obchodovatelnou společností zapsanou na New York OTC (OTCBB: KITD). Celková cena akvizice je 10 mil USD (180 mil CZK), částečně splatná hotově, částečně v akciích KIT digital.

Sdílet

Ve spojení s Visual Connection dosáhnou celkové tržby skupiny KIT digital objemu 40 mil USD (720 mil CZK). Visual Connection bude klíčovým bodem expanze skupiny KIT digital v oblasti CE, EE a ME. Tomáš Petrů a Jakub Vaněk se stávají součástí managementu KIT digital.

„Spojení s KIT digital je vyvrcholením úkolu, který jsme si jako akcionáři a manažeři Visual Connection definovali v době, kdy jsme společnost převzali, a to vytvořit silný středoevropský subjekt a ten zapojit do podobně zaměřené mezinárodní skupiny“, říká Bc. Tomáš Petrů, ředitel společnosti. „Tento cíl jsme bezezbytku naplnili, respektive překročili. Tým KIT digital je skvělý a už v prvních dnech využíváme mnoha synergií v obchodě i technologiích. Stejně tak i firemní kultury a nasazení jsou velmi podobné a v obou skupinách panuje nadšení z uskutečnění tohoto kroku. KIT přináší Visualu obrovský mezinárodní potenciál, Visual přináší KITu ověřenou zkušenost v oblasti televizních technologií a multimédií. Z tohoto spojení budou benefitovat všechny strany a primárně všichni současní i budoucí klienti Visual Connection i KIT digital“, dodává Petrů.

Současné služby a projekty Visual Connection pro stávající klienty zůstávají bezezbytku zachovány stejně jako celá řídící, obchodní a technická struktura Visual Connection v České republice; v bezprostřední budoucnosti naopak očekáváme výrazné personální posílení týmu Visual Connection zejména o specialisty se zaměřením na vývoj, internet a broadcast technologie.

O Visual Connection
Společnost Visual Connection se od svého založení v roce 1991 zaměřuje na zejména dodávky kompletních řešení, služeb a komponent v oblasti digitálních medií. V rámci šesti divizí projektujeme, dodáváme a integrujeme systémy pro profesionální výrobu, zpracování, distribuci a archivaci audiovizuálních materiálů v mnoha odvětvích. Naše systémy naleznete zejména v televizních a rozhlasových stanicích, studiích zaměřených na obrazovou a zvukovou produkci, postprodukci a grafiku, ve státní správě, ve školách a ve zdravotnictví. Specializujeme se na dodávky komplexních řešení a poskytujme řadu služeb, například poradenskou a konzultační činnost, streaming, webcasting a encoding, zajišťujeme servisní činnosti, školení a zápůjčky zařízení. Pro doplňující informace navštivte www.visual.cz.

O KIT digital
Společnost KIT digital, Inc. (OTCBB: KITD) je vedoucím globálním poskytovatelem technologického řešení pro IP video distribuci a současně interaktivních marketingových řešení se zaměřením na video. Ve spojení s vlastní komplexní technologickou platformou pracuje KIT digital v těsném vztahu s B2C obchodními subjekty, poskytovateli obsahu a telekomunikačními operátory s cílem maximalizovat hodnotu video obsahu prostřednictvím Internetu a mobilních sítí. Platforma KIT VX umožňuje klientům publikovat, řídit a distribuovat digitální obsah, zakládat Internetové a mobilní komunity, integrovat reklamní prostor. KIT poskytuje obchodním partnerům kompletní škálu řešení pro interaktivní marketing. Mezi klienty KITu patří News Corp., Verizon, IMG, China Mobile, Telefonica, Vodafone, K-Mart, Coles, NASDAQ, Hummer a RCS. KIT digital působí globálně s kancelářemi v Dubai, Melbourne (Austrálie), Stockholmu, New Yorku a v Londýně. Pro doplňující informace navštivte www.kit-digital.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).